Україна

Релігійні громади Рівного готові надати підвальні приміщення для укриття людей в разі російської агресії

У разі російської агресії релігійні громади Рівного готові надати підвальні приміщення для укриття людей. Про це 17 лютого повідомив міський голова Рівного Олександр Третяк. Він сказав, що наразі в молитовних будинках є вісім готових приміщень для укриттів.

Джерело: suspilne

Це об’єкти подвійного призначення, вимоги яких трохи відрізняються від бомбосховищ і радіаційних сховищ. Однак під час війни вони можуть служити короткочасним притулком для людей.

Старший пресвітер Української церкви євангельських християн у Рівненській області Олександр Коток повідомив Суспільному, що в разі російської агресії їхній молитовний дім готовий надати людям підвальне приміщення.

«Церква завжди була покликана Євангелієм служити людям, бути притулком у часи тривоги, переживань, як духовно, так і фізично. Тому ми маємо ці приміщення, які готові з радістю надати для потреб, прихистити людей, допомогти укритись людям, ми раді цим служити, за потреби на нас розраховуйте», − сказав Олександр Коток.

Він додав, що у разі військової загрози готовий надати біженцям готельні номери в церкві.

Володимир Нестерук, пастор євангельських християн-баптистів церкви «Відродження» у Рівному, заявив, що готовий виділити підвальне приміщення в будинку молитви, яке наразі служить їдальнею для парафіян.

«Ми дуже сподіваємося, що це не знадобиться для укриття людей, але ми думали надати їм адресу,щоб у разі потреби вони бігли сюди й могли знайти затишок», – пояснив Володимир Нестерук.

Міський голова Рівного Олександр Третяк повідомив, що у церквах міста є кілька десятків приміщень для тимчасового укриття, але зараз перевірено лише вісім.

«Є ряд об’єктів, які можна використовувати за потреби – наразі в місті їх щонайменше вісім. У відділі надзвичайних ситуацій вони перевірені, вони у відмінному стані, на постійному догляді й можуть прийняти сотні людей», – сказав мер.

За словами начальника управління з надзвичайних ситуацій Рівнеради Павла Будза, такі приміщення можуть бути укриттям для людей лише на короткий час, оскільки їхнє призначення відрізняється від бомбосховищ та протирадіаційних укриттів.

«Укриття населення розраховується так: два квадратні метри на людину. Будівля має подвійне призначення і передбачає короткочасне перебування людей, тому за необхідності цей показник можна трохи зменшити та укривати більше людей. Захистити від будь-яких зовнішніх факторів від агресії чи бойових дій – ці приміщення можуть захистити населення», – зазначив Павло Будз.

Читайте також: 

Він додав, що зараз усі перевірені приміщення, де можна сховатися під час бойових дій, ще не нанесено на карту бомбосховищ та сховищ у Рівному. Однак через два-три дні вони з’являться на карті.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button