Варто замислитись

Особливість Різдва

Коли перша людина ступила на Місяць – це було новиною номер один у всіх ЗМІ. Здавалося, що світ зупинився, щоби спостерігати, як Ніл Амстронг робить цей «маленький крок для людини і великий стрибок для людства». Але ця новина є нічим у порівнянні з повідомленням про те, що Бог висадився на цю землю. Ісус Христос – Бог, а Його день народження – це день, коли Він прийшов на землю.

Бог прийшов на землю

Ісус, «бувши образом Божим…» (Фил. 2:6), був і Богом, який на якийсь час прийшов пожити серед людей. І в цьому – актуальність Різдва.
Життя Ісуса не почалось у хліві. Він існував до створення світу. Павло у посланні до Колосян говорить про перевагу Христа, повідомляє, що Він – образ невидимого Бога, що був перед усім, і взагалі, Він – Творець усього що є на землі і на небі (Кол. 1:15-16).
Людині, можливо, було б важко налагодити спілкування з кимось не зрозумілим на небі, але Ісус Христос прийшов до нас у людському тілі. Біблія каже що, якщо ви бачили Ісуса, то бачили Бога. Якщо Ісус справді Бог, і Бог зійшов на землю, то актуальнішого свята в історії людства бути не може.

Бог став людиною

Реальність Різдва у тому, що Ісус був справжньою людиною з тіла і крові, з кісток і волосся. Він був реальним, а не міфом, не казкою, не красивою історією.
Навіщо Ісусу потрібно було приходити на землю як людина? Подумайте ось про що: якщо би Богу спало на думку налагодити спілкування з собаками, то Він би прийшов у тілі собаки. Але Бог захотів спілкуватися з людьми, тому став людиною.

Чим Ісус схожий до нас?

Він був народжений, як ми. Він відмовився від усього, що у Нього було, щоб прийти у цей світ, як приходять у світ мільярди інших дітей. І все ж, історія всього людства була поміщена в цьому крихітному немовляті. Його прихід не супроводжувався фанфарами, щоби увесь світ міг бачити прихід Бога. Він народився серед ночі у Віфлеємському хліві.
Він зростав, як ми. Ісус ріс і розвивався, переживаючи «спалахи росту» (Лк. 2:52). Уявляєте, як то було – ходити у школу з Ісусом? Ви б розуміли, що Він чимось відрізняється від інших, але чи могли б ви зрозуміти, що Він – Бог? Він цим не хизувався і про це особливо не говорив. Він був людиною, на вигляд – як ще один юдей, працював теслею, як працюють усі люди. В цьому реальність Різдва.

Ісус прийшов померти

Ісус не залишився у яслах. Він зійшов на хрест і добровільно віддав Своє життя за нас. Біблія каже: «Він упокорив Себе, бувши слухняний аж до смерти, і то смерти хресної…» (Фил. 2:8). Ніхто не змусив Його піти туди проти Його волі. Чому Він дозволив піднести Себе на хрест? Біблія каже, що причин було дві.
Перша – показати Божу любов. Біблія каже: «А Бог доводить Свою любов до нас тим, що Христос умер за нас, коли ми були ще грішниками» (Рим. 5:8). Ним рухала любов. Якщо у вас є запитання з приводу, настільки любить Бог – погляньте на хрест.
Друга – заплатити за наші гріхи. Порушник закону зобов’язаний понести покарання. Коли порушені людські закони, покарання, відповідно, людське. За порушення Божих законів буде Боже покарання. Те, що Бог зробив 2000 років тому, може змінити ваше життя сьогодні. Ми можемо отримати прощення за все, скоєне нами до цього моменту, і за все, що ми ще можемо скоїти. І в цьому причина Різдва.

Рік Уорен

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button