Варто замислитись

Шкідник, що «вмикає» рослини

Багато рослин, щоб захиститись від комах, виробляють отрути, в першу чергу виділяючи хімічну речовину жасмонат.

Представники промисловості, що займаються виробництвом інсектицидів, висловили ідею – обприскувати поля цією природною речовиною, щоб стимулювати захист рослин. На жаль, дослідження показали, що це може бути поганою ідеєю. Гусениця комахи, що відома як совка бавовняна, черв’як коробчатий або совка кукурудзяна, заражає понад 100 видів рослин. У цієї гусениці є дві дивовижні здібності, які пояснюють її масштабну шкідливість.

По-перше, вона відчуває, коли рослина починає виробляти жасмонат − перший етап виділення отрути для самозахисту. Коли гусениця чує жасмонат, вона починає виділяти ензими, які знешкоджують отрути, вироблені рослиною.

Дослідження показали, що якщо обприскувати поля жасмонатом – це тільки збільшить здатність гусениці виділяти протиотруту, і зробить її більш стійкою проти рослинної отруйної «самооборони». Схоже, що половина успіху дії отрути – це раптова атака рослини, яку гусениця не може відбити.

Зрозуміло, що ні рослини, ні гусениці не можуть нічого знати про хімію. Тільки Творець небес і землі, тільки Він дав і рослинам, і комахам їхні захисні механізми, а через Ісуса Христа Він запропонував захист і людям – порятунок від гріха, смерті й диявола.

Читайте також:

Схожі статті

Псалом 58:17

«А я буду співати про силу Твою з раннього ранку проголошувати милосердя, бо Ти був мені твердинею й захистом в день нещастя мого».

Джерело: ДеньзТворцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!