Україна

Заборонено безоплатно передавати державне майно в довгострокову оренду релігійним організаціям

Відтепер у зв’язку зі зміненим законодавством України заборонено безоплатно передавати державне майно в довгострокове користування релігійним організаціям. Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі телемарафону.

Джерело: censor.net

Посадовець зазначив, що держава зараз не може передавати будь-які будівлі безоплатно, як це було раніше, в довгострокову або багаторічну оренду, оскільки змінилося законодавство.

«Або потрібно буде змінювати законодавство, або потрібно ухвалювати будь-які інші рішення за результатами роботи міжвідомчої комісії з використання майна, яке може бути передано тією чи іншою мірою для релігійних організацій», − зазначив Ткаченко.

За словами чиновника, Києво-Печерська лавра також належить державі, і в першу чергу укладалися різні договори щодо її використання. Зокрема, про тимчасове погодинне користування храмів Верхньої Лаври – Трапезної церкви та Успенським собором.

«Угода була завершена 31 грудня. Тепер держава може надавати погодинно також право служіння релігійним організаціям, тому що це все ж таки Лавра і там молитва має звучати. Що ми, власне, і зробили на це Різдво у випадку з ПЦУ», − пояснив він.

Ткаченко також нагадав, що перше богослужіння ПЦУ в Лаврі стало можливим після того, як держава повернула у власність Успенський собор і Трапезну церкву.

Читайте також

СБУ провели обшуки в Києво-Печерській Лаврі

Міністр розповів, що Київська митрополія вперше за кілька століть повернула собі право проводити служіння в Успенському соборі Києво-Печерської лаври, а Храм під час Різдвяної служби був заповнений вірянами, «Багато хто плакав, бо це справді історична подія і повернення справедливості».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button