Світ

Новий мінімум: Віра в Бога в США знизилась до 81 %

Переважна більшість дорослих американців вірять в Бога, проте зараз віруючих 81 %, що на 6 % нижче, ніж у 2017. Це є найнижчим показником за історію досліджень Ґеллапа. З 1944 по 2011 рік більш ніж 90 % американців вірили в Бога.

Джерело: news.gallup.com

Опитування Ґеллапа щодо цінностей та вірувань, яке відбувалось з 2 до 22 травня, показало, що 17 % американців не вірять у Бога.

Вперше Ґеллап провів таке опитування у 1944, повторив у 1947 та у 1950-х та 1960-х роках. У тих чотирьох опитуваннях 98 % сказали, що вони вірять в Бога. Коли Ґеллап проводив це опитування у 2011, 92 % сказали, що вони вірять в Бога.

Подальше опитування у 2013 показало, що віра в Бога знизилась у відсотках з 90 до 87, а цього року вона впала до 81 %.

Молоді та ліберальні американці найменше вірять у Бога

Віра в Бога за останні роки найбільше впала серед молоді, лібералів і демократів. Ці групи вказують падіння на 10 відсоткових пунктів, порівнюючи з показниками 2022 року та опитуваннями 2013-2017 років.

Більшість ключових підгруп зазнали невеликого зниження, хоча консервативні та одружені дорослі не зазнали змін.

Групи з найбільшим зниженням – це групи, які на даному етапі вірять у Бога, включно з лібералами (62 %), молоддю (68 %) та демократами (72 %). Віра в Бога є найвищою серед політичних консерваторів (94 %) та республіканців (92 %), позаяк релігійність є головним фактором, що визначає політичні розбіжності.

4 з 10 кажуть, що Бог чує молитви

Наступне питання в опитуванні досліджує, що стоїть в американців за вірою в Бога. Зокрема, чи чує Бог молитви та чи втручається Бог, коли люди моляться.

Приблизно половина тих, хто вірить в Бога – це 42 % американців кажуть, що Бог чує молитви та може втрутитися від імені людини. А 28 % американців кажуть, що Бог чує молитви, але не втручається,  в той час, як 11 % американців вважають, що Бог втручається.

Приблизно три чверті найбільш релігійних американців, яких визнають, як тих, хто відвідує недільні служіння, кажуть, що Бог чує молитви та може втрутитися, як і більша частина консерваторів та республіканців, а також 25 % лібералів та 32 % демократів.

30 % молодих людей вірять, що Бог чує молитви та може втрутитися.

Висновок

Сьогодні менше американці вірять у Бога, ніж п’ять років тому. Відсоток нижчий, ніж у 1950-х та 1960-х, коли майже усі американці вірили в Бога. Все ж таки, переважна більшість американців вірить в Бога, незалежно від того, чи вірять вони, що Бог чує їхні молитви, може втрутитись чи ні. Хоча віра в Бога за останні роки знизилась, Ґеллап задокументував різке зниження відвідування церкви, членства в церкві та довіри до релігії, припускаючи, що практика релігійної віри може змінитися більше, ніж основна віра в Бога.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button