Релігія

Інститут Релігійної Свободи представив в США дані про російські атаки на релігійні громади України

Понад 120 релігійних і громадських діячів, експертів, політиків і меценатів із України, США, Молдови, Польщі зібрались для аналізу причин і наслідків російської агресії, обговорення поточних викликів, з якими стикнулась Україна, та консолідації зусиль з метою подолання гуманітарної кризи та надання допомоги українцям і релігійним громадам, що страждають.

Джерело: ІРС

Міжнародна консультація на цю тему відбулася 10 –11 листопада 2022 року в м. Нашвілл, США, за ініціативи християнської організації «Місія Євразія».

Голова правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць представив учасникам заходу результати дослідження ІРС про вплив російської агресії на релігійні громади України та жорстокі напади на українських релігійних діячів, особливо на окупованих Росією територіях.

«Ідеологія “русского міра” дала плоди в Україні у вигляді нищівної війни, спрямованої на знищення української ідентичності, культури, історії, суверенітету, демократії та прав людини, включаючи знищення свободи віросповідання. Ще більш драматично на цьому фоні виглядають чисельні факти виправдання цієї агресивної загарбницької війни з боку російських релігійних діячів. І це не лише Патріарх Московський і всієї Руси Кирил, а також керівники євангельських і мусульманських релігійних об’єднань Росії, місцеві священники та пастори». Олександр Заєць – Голова правління Інституту релігійної свободи

Керівник ІРС озвучив також дані моніторингу та головні висновки доповіді «Російський наступ на релігійну свободу в Україні», яку ІРС презентував у вересні цього року.

Президент «Місії Євразія» Сергій Рахуба підкреслив, що нинішня міжнародна консультація – це стратегічна подія, яка вплинула і надалі буде впливати на динаміку надання допомоги українським церквам, центрам допомоги біженцям в Польщі і Молдові, багатьом людям у нужді.

Схожі статті

Для участі в цьому заході до США прибула велика делегація з України. Серед релігійних діячів були присутні керівники Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн-баптистів – пастори Валерій Антонюк та Ігор Бандура, перший заступник старшого єпископа Української Церкви Християн Віри Євангельської Анатолій Козачок, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Православної Церкви України Євстратій (Зоря), єпископ-помічник Києво-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні Олександр Язловецький та пастор Церкви ЄХБ «Благодать» у Мелітополі Запорізької області Михайло Брицин.

Також у міжнародній консультації взяли участь народний депутат України Мар’ян Заблоцький, міський голова Ірпеня Олександр Маркушин, народний депутат України 6-го та 8-го скликань Павло Унгурян.

Міжнародними учасниками Консультації були д-р Джон Бернбаум (Університет Кальвіна), д-р Марк Еліот, д-р Річард Шерман (Тихоокеанський університет Сіетла), депутат парламенту Молдови Валерій Гілецький, міжнародний директор «Школи без стін» Олександр Бєлєв, директор служіння «Місії Євразія» в Польщі пастор Дон Парсонс, директор мережі християнських освітніх ресурсів «Місія Євразія» Реймонд Ле Клер, а також інші лідери церков і місій, благодійних фондів і громадських ініціатив.

Читайте також:

Результатом міжнародної Консультації стало підписання Декларації про християнську солідарність в допомозі переслідуваним за свої переконання людям і в милосерді через гуманітарну допомогу народу України, який потерпає від війни.

ІРС презентував своє дослідження учасникам зустрічі завдяки підтримці ПАКС, миробудівничої організації з Нідерландів, у рамках проєкту «Розбудова миру та моніторинг конфліктів у зруйнованій війною Україні».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button