Україна

Демограф Елла Лібанова про економіку, стійкість, біженців та демографічну ситуацію України

Журналісти Факти ICTV взяли інтерв’ю у директорки Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елли Лібанової. В ньому демограф поділилася думками про економіку України, біженців, стійкість нашого народу, та ментальну прірву українців і росіян. Ми виокремили ці пункти, і думку Елли Лібанової щодо них.

Джерело: Факти ICTV

Про українців

В українцях пані Еллу дуже вразило волонтерство та стійкість. Як вона зазначила, українці не дуже хочуть виїжджати. І наразі не видно ніякої масової міграції. Сильним враженням було і те, як наші ділилися один з одним необхідними речами в бомбосховищах. Це козацькі гени, вважає вона.

Біженці

В мене вселяє оптимізм те, що у перші два тижні від початку повномасштабної війни майже 200 тис. українських чоловіків повернулися з-за кордону. Це дорого обходиться. Погодьтеся. Вони поверталися, знаючи про указ президента. Вони поверталися боронити Батьківщину, допомагати рідним, з різних міркувань. Головне – поверталися. Тобто, українськість у них нікуди не ділася, − сказала Елла Лібанова.

Також зазначила, що близько 70 % наших жінок, які за кордоном, мають вищу освіту, і це ціниться в Європі. Взагалі, там ставлення до українських біженців інше, ніж, наприклад, до арабських.

Щодо ситуації з їх поверненням, як вважає демограф, то людям, які залишилися, потрібно тримати зв’язок з тими, хто виїхав, щоб вони відчували себе українцями, і хотіли повертатися.

Демографічна ситуація

Традиційні виклики, які постали в цьому питанні, це: зростання смертності, падіння народжуваності, а також збільшення міграції.

Наразі ситуація з народжуваністю тільки падатиме, і середньо-європейський показник в кращому випадку буде досягнуто лише у 2030 році.

Перепис населення

Демограф вважає, що його поки не потрібно робити. Багато людей зараз живуть на за адресою навіть якщо залишилися в Україні. Щодо електронного перепису, це теж не варіант, оскільки він тільки оцінює чисельність, і не відповідає на багато питань, що доступно при звичайному переписі.

Читайте також:

Ментальна прірва

Ментальна прірва між українцями та росіянами дуже глибока, вважає Елла Лібанова. Щось зміниться, можливо, лише через 2-3 покоління. І для цього потрібно каяття, якого поки не видно.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Степан Ошурко

Журналіст видання Слово про Слово. Студент Факультету міжнародних відносин НАУ.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button