Актуальне

Біблійний погляд на роль жінки у сім’ї

Бог чітко встановив для чоловіка роль лідера в сім’ї. Але виникає запитання: а яка ж роль жінки? Зрозуміло, що не роль лідера. Біблія характеризує роль жінки іншим словом. «І сказав Господь Бог: Не добре, щоб бути чоловіку самотнім. Створю йому поміч, подібну до нього» (Бут. 2:18). Бог створив жінку і передбачив, щоб вона була не просто подругою, коханкою, дружиною, не просто матір’ю… Бог дав жінці визначену роль у відношенні до чоловіка, і цю роль можна сформулювати одним словом: помічниця. Що це означає: бути помічницею? Ми вивчили усі вживання цього слова у Старому Завіті і дізналися, що…

Що означає бути помічницею

    • По-перше. Уявіть собі на хвилинку, що я дружина… Так ось, кожного разу, коли у чоловіка виникає потреба, я знаходжусь поруч і сприяю йому. Ось що означає бути помічницею – завжди сприяти людині, коли у неї виникає в цьому потреба.
    • По-друге, це означає, що якщо чоловік чимось засмучений, розчарований, пригнічений, іншими словами, переживає потребу на емоційному рівні, дружина підходить до нього і підбадьорює його. Коли у чоловіка зникають сили, його помічниця додає йому сил і підтримує його. Ключове слово тут – підтримувати. Отож, коли чоловік приходить додому і в нього щось не так, дружина повинна підтримати чоловіка і заповнити його потреби.
    • По-третє, бути помічницею, значить укріпляти чоловіка. Слово «укріпляти» має в Біблії політичне забарвлення. Наприклад, коли країна має загрозу нападу, в неї входять війська союзника і укріплюють її. Отож, якщо в житті вашого чоловіка виникає небезпека, ви знаходитесь поруч і захищаєте його, віддаючи йому всі сили. Біблія чітко визначає роль дружини, і ми маємо до цього прислухатися. Чоловік має бути главою, а дружина – його помічницею. Є ще один біблійний уривок на цю тему: «Бо чоловік не походить від жінки, але жінка від чоловіка» (1 Кор. 11:8).

У чому різниця між жінками на першому стільці і на другому? Справжня жінка всіма силами прагне допомагати чоловікові. Замість того, щоб поводити себе незалежно і жити власним життям, вона зосереджує всі зусилля на допомозі чоловікові. Лише одна людина займає в її житті особливе місце, і вона розуміє, що її роль, її обов’язок у тому, щоб завжди бути поруч з чоловіком і допомагати йому. Питання, яке має задавати собі жінка: «В якій саме допомозі має потребу мій чоловік?» Дуже часто дружина живе власним життям, абсолютно незалежним від чоловіка, і її чоловік не відчуває з її боку жодної допомоги. І ось що часто відбувається у шлюбі, де жінка на першому стільці: вона віддаляється від чоловіка і каже: «Я буду жити по-своєму. В мене є свої справи…» Її чоловік не відчуває жодної допомоги, оскільки дружина не прагне йому допомогти.

Отож, перше, що потрібно для відновлення в шлюбі, – це вірність у подружніх стосунках. При жодних обставинах ви не маєте порушувати свій завіт. Друге – це правильне розподілення ролей. Чоловік має бути лідером, а жінка – підкорятися його владі і підтримувати його. Чим далі ви відходите від цього стандарту, тим гіршим стає ваше положення. Чоловік живе своїм життям, а жінка – своїм. Чоловік стає пасивним, а жінка – злою, розчарованою і агресивною. Замість того, щоб допомагати чоловікові, вона ледве не вступає з ним у конкуренцію. Така сім’я знаходиться в небезпеці. У такому випадку і чоловікові, і жінці потрібно покаятися і прийняти свою справжню роль.

Більше про роль жінки у шлюбі:

І останнє. Давайте уявимо, що ви прочитали Біблію від початку до кінця і розглянули всі до єдиного повеління, які Бог дає подружжю. І ви склали всі ці повеління в купки – купка повелінь для чоловіка і купка повелінь для жінки. Ви запитуєте себе: «З усіх повелінь, які Бог дав мені як чоловікові, що є найбільш важливим? А що найбільш важливе для дружини?» – це виконувати обов’язки чоловіка і жінки.

Брюс Уілкінсон

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button