Вчені ймовірно розгадали причину загибелі біблійних міст Содома та Гоморри

Експерти вважають, що катастрофа Таль-ель-Хаммамі є предметом обговорення причин руйнування Содома та Гоморри як міст, що знаходились поблизу Мертвого моря.
Джерело: nature.com
Археологи виявили причину зникнення цих місць, досліджуючи Біблію зокрема. Вчені робили розкопки в старовинному близькосхідному місті Таль-ель-Хаммам, та опублікували результати з теоретичними доказами в журналі «Scientific Reports».
Руйнування відбулося близько 1650 р. до Різдва Христового, та його причиною став вибух величезного метеорита. Мова йде про поселення бронзового віку, розташоване на північному сході Мертвого моря (нинішня Йорданія).
На перший погляд, знахідка вчених являла собою шар чорного вугілля, попелу, розплавленої цегли та кераміки. У своєму діаметрі шар досягав товщини півтора метра. Вчені підрахували, що він утворився близько 3600 років тому в результаті шторму з вогню.
Тепер міжнародні археологи, геологи, геохіміки, геоморфологи, мінералоги, палеоботаніки, осіментологи, експерти по космічних ударах та лікарі вважають, що механізм цієї катастрофи такий самий, як під час інциденту в Тунгусі 1908 року.
Повідомляли, що вогняна куля утворилася на висоті приблизно 4 кілометрів над землею. Її вибухова потужність у тисячу разів перевищувала силу атомної бомби Хіросіми. Майже одразу згоріло все поселення. Приблизно через хвилину вогонь поширився на Єрихон, який знаходився у 22 кілометрах на захід від Таль-ель-Хаммама, стіни якого обвалилися і місто згоріло повністю.
Завдяки 15-річним розкопкам вчені побудували комп’ютерні моделі різних вибухів. Крім того, їхні твердження підтверджуються деякими доказами, виявленими на плямисто-мінеральних частинках з джерела удару. Вони утворилися під величезним тиском, дією імпактного кварцу, алмазного піску та гранулами на основі розплавленого матеріалу з заліза та піску.
Читайте також:
Тому експерти вважають, що на основі історії катастрофи в Таль-ель-Хаммамі можна дослідити причину загибелі цих відомих біблійних міст. Адже історія говорить, що з неба впали камені та зійшов вогонь, пожежі спричинили густий дим, внаслідок чого загинули всі мешканці.