Новини суспільстваХристиянські новини

Традиційний шлюб є найкращою умовою для розвитку дітей

За даними соціологічного дослідження Центру соціальної справедливості (Centre for Social Justice, CSJ), традиційний шлюб забезпечує найкращі умови для розвитку дітей, а позашлюбне співжиття, яке швидко зростає в країні, плодить нещасливих дітей. Про це повідомляє sedmitza.ru, з посиланням на christiantoday.com.
У звіті аналітиків під назвою «Структура сім’ї все ще має значення» (Family Structure Still Matter’) наводяться конкретні дані, що доводять переваги шлюбу. З’ясувалося, зокрема, що діти в «нестабільних» сім’ях – навіть при відносно високому рівні доходів і освіти – «не настільки здорові», частіше стають ізгоями, вступають в вуличні банди і, в кінцевому підсумку, потрапляють в категорію неосвіченої, безробітної і не учнівської молоді.

За даними Центру, позашлюбне співжиття стало «типом сім’ї, що швидко зростає» у Великобританії, незважаючи на його збитковість. Так, вчені встановили, що у одружених батьків в два рази більше шансів залишитися разом, ніж у співмешканців. При цьому більше половини (53%) дітей в безшлюбних союзах позбавляються одного з батьків до п’яти років через розпад співжиття – а в традиційних шлюбах лише 15% дітей залишаються до п’яти років свідками розлучення.

«Ці відмінності мають величезне значення, оскільки доведено, що стабільність сім’ї сильно впливає на розвиток дітей», – каже Христина Одоні, керівник відділу сімейної політики в CSJ.

Вона попереджає, що антигромадську поведінку молодих людей з нещасливих сімей надає «колосальний руйнівний вплив на суспільство» як в моральному, так і в матеріальному плані. Якщо порахувати відповідні витрати національної системи охорони здоров’я (на їх лікування), системи кримінального правосуддя (на боротьбу з їх злочинами), казначейства (у вигляді недоотриманих доходів), і системи соціального забезпечення (на утримання безробітних) – то виходять величезні цифри прямого збитку для економіки.
Автори соціологічного дослідження з’ясували, що подружні пари ведуть більш здоровий спосіб життя, мають в середньому більш високі доходи, а також більш високий рівень задоволеності відносинами. Вони також більш охоче беруть участь в різних громадських ініціативах як добровольці, допомагають ближнім і дальнім сусідам, і «більш активно беруть участь» у житті місцевих громад.

«Відмінності між співжиттям і шлюбом величезні для суспільства, – підкреслюється в звіті. – Уряду пора перестати прикидатися, що він їх не бачить».

Христина Одоні закликає уряд побачити і визнати особливі переваги традиційного шлюбу для дітей і суспільства. «Наслідки нестабільності в сім’ї викликають тривогу. В той час як переваги традиційного шлюбу, доведені нашим дослідженням, не можуть не надихати. Тим більше дивно в світлі цих даних, що уряд вперто не бажає бачити відмінності між шлюбом і співжиттям. Навіть чиновницька термінологія, яка визначає форми сімейних утворень, настільки важлива для збору точних даних, вперто не уточнюється, і застосовуються лише два терміни – одружені і співжиттєві. Нехтування нашої влади точними визначеннями і даними показує, що для них шлюб і співжиття – поняття рівноцінні і взаємозамінні. Однак наші дані доводять, що ці форми сімейного життя призводять до абсолютно різних результатів в плані розвитку і добробут дітей. Якщо і далі ігнорувати цю різницю, уряд позбавляє молоді пари можливості зробити усвідомлений вибір правильних стосунків».
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button