Актуальне

Цнотливість також є частиною шлюбу

Одна з найбільш корисних аналогій для пояснення особистої та культурної шкоди, завданої сексуальною революцією, полягає в тому, що секс схожий на вогонь. Коли вогонь горить у каміні, він приносить світло, тепло та атмосферу. Він може навіть зберегти життя. Але коли вогонь перекидається з каміна на штори, він несе руйнування, навіть смерть. Подібна аналогія порівнює секс із водою. Нашим тілам потрібна вода, щоб жити, але нам потрібна вода в правильному місці. Коли вода потрапляє в легені, це може бути смертельно небезпечним.

Одним із пунктів цих аналогій є те, що секс хороший, як вогонь і вода. Він має дизайн і призначення. Сексуальна революція хотіла, щоб секс був «хорошим», але втратила частину «задуму та мети». Насправді прихильники сексуальної революції стверджували, що секс хороший лише тоді, коли він «вільний» від усіх обмежень, відповідальності та наслідків.

Ця фундаментальна помилка, як і всі погані ідеї, обов’язково матиме жертви. З кожним днем ​​ми зустрічаємо їх все більше. Згадайте статтю, опубліковану кілька місяців тому у Vice, яка анонсувала модний новий спосіб знайти сексуальне задоволення: «радикальну моногамію». «Не називай це шлюбом (це для динозаврів), але чувак, є щось справді повноцінне та безпечне (вочевидь) у сексуальній вірності між двома відданими людьми». Або згадайте нещодавню книгу оглядача Washington Post  Крістін Емба. У «Переосмисленні сексу» Емба стверджує, що використання часто розпливчастого ідеалу згоди як нашого єдиного морального орієнтира, що керує сексуальною активністю, призвело до того, що багато людей постраждали, були самотніми та розчарованими.

Усе це вказує на можливість для Церкви запропонувати щось краще. Однак для цього ми повинні бути обережними та чіткими. Якщо секс задуманий, то він знаходиться під владою Того, Хто його задумав. Якщо це справді під Божою владою, а Бог добрий, то правильно організований секс є добрим даром.

Іншими словами, повна протиотрута від токсичної сексуальності сексуальної революції полягає не лише в тому, щоб повернути її в безпеку каміна. Сексуальна мораль, про яку ми справедливо говоримо у Святому Письмі, — це ще не вся історія цього чудового дару. Зберігання сексу в рамках довічного шлюбу між одним чоловіком і однією жінкою є моральним благом, але так само як любити наших ближніх — це набагато більше, ніж не ненавидіти їх, поважати Божий задум щодо сексу — це набагато більше, ніж не переступати певні межі.

У Своїй доброті Бог покликав нас до того, щоб упродовж усього життя розвивати правильну сексуальність. Це чеснота цнотливості, яку як християни, так і нехристияни часто помилково приймають за зарозумілість. Навпаки, заклик до правильних сексуальних стосунків одне з одним є закликом для всіх нас, одружених і неодружених, прагнути до цього все своє життя, до, під час і після шлюбу.

Святе Письмо добре описує це. Чоловіки повинні любити своїх дружин, як Христос полюбив Церкву. Христос поклав своє життя за Свою Церкву. Отже, ми щедро віддаємо свої тіла своїм подружжям, але не з приниженням чи насильством.

Під час сексу у шлюбі все ще може бути приниженим і стати жертвою. Коли секс розглядається як не що інше, як акт простого пошуку задоволення, або коли секс вимагають або відмовляють через гнів чи презирство, або коли секс прагнеться тілом чи розумом з кимось, хто не даний нам у шлюбі, − ми грішимо проти Бога, нашого подружжя та самих себе.

Обручки – це не «ліцензія на практику» будь-яким способом, який спадає нам на думку. Це редукціонізм. Секс у шлюбі дозволений, але він все ще має призначення.

Часто ми думаємо, що біблійні заохочення, такі як заклик «любити ближнього» або «шукати добра іншим», стосуються лише наших сусідів, друзів чи колег. Але ці вірші також стосуються наших сексуальних стосунків з нашим партнером в подружжі. Практикувати чесноту цнотливості означає підходити до сексу як до акту щедрості. До цього не слід ставитися легковажно чи егоїстично, навіть у шлюбі.

Сексуальна революція викинула вогонь із каміна, а потім підлила бензину на всю катастрофу. Оскільки все більше і більше людей згорає, Церква може запропонувати чудовий дар, дар, який виходить за рамки правил каміна. При правильному порядку весь світ буде благословенний своїм теплом, світлом і життям.

Джерело: christianheadlines.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button