Новини суспільстваХристиянські новини

Україна уже перша в світі за рівнем дитячого алкоголізму

За статистикою Україна займає перше місце у світі за рівнем дитячого алкоголізму. Крім цього, коефіцієнт смертності в Україні є одним з найбільших у Європі. Та попри це, замість того, аби обмежувати вживання алкогольних напоїв, просуваються законодавчі ініціативи, які навпаки стимулюють безконтрольне виробництво саморобного алкоголю.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у 2018 році, Україна займає перше місце у світі за рівнем дитячого алкоголізму. 87% українських школярів хоча б раз пили алкогольні напої, 26% вживають алкоголь кілька разів на місяць.

Також, згідно з показниками Європейської бази даних “Здоров’я для всіх”, стандартизований коефіцієнт смертності від причин, пов’язаних з алкоголем, в Україні є одним з найбільших у Європі. У цьому рейтингу Україна поступається місцем лише Казахстану та Білорусі.

Щороку у світі внаслідок вживання алкоголю помирає близько 3 млн осіб – це більше, ніж від СНІДу, насильства і дорожньо-транспортних подій разом узятих. Такі дані наводяться у доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), повідомляє Deutsche Welle.

За даними експертів ВООЗ, найбільше від наслідків споживання алкоголю помирає чоловіків – три чверті із зафіксованих смертей. Серед іншого, ВООЗ пов’язує з алкоголем виникнення близько 200 захворювань, в тому числі цироз печінки та деякі види раку. Крім того, вживання алкоголю сприяє розвитку таких захворювань як туберкульоз і пневмонія.

Понад 3 млн смертей, спричинених наслідками зловживання алкоголем це – близько 5,3% всіх смертей на планеті за рік. Смертність від інших причин така:  2,5% летальних випадків у світі спричинили ДТП, 1,8% – СНІД, а 0,8% – насильство, підрахували аналітики ВООЗ.

Враховуючи зазначені факти, Парламент мав би робити все, аби обмежувати вживання алкогольних напоїв, однак ми бачимо, що просуваються законодавчі ініціативи, які навпаки стимулюють безконтрольне виробництво саморобного алкоголю, що призведе до споювання нації.

На Україну чекають домашні самогонні заводи

На  3-6 березня Верховна Рада планує голосувати за проекти законів про легалізацію самогоноваріння №2371 та 2371-1. Даним законопроектом пропонується зняти штрафи та адміністративну відповідальність, узаконити самогонні апарати та відмінити правоохоронний контроль за виготовлення самогону.

Таким чином всі бажаючі зможуть  безконтрольно виготовляти самогон та реалізовувати  його. Враховуючи, що ніде немає інформації про якісь обмеження, щодо об’ємів та кількості домашнього виробництва міцних напоїв, то варто припустити, що масово з’являться домашні самогонні заводи, які будуть виробляти тоннами алкогольний фальсифікат та отруювати населення, прикриваючись даним законом. Найбільше це вдарить по дітях адже вони й так зараз в основній зоні ризику.

Дивує, що профільний комітет Верховної Ради рекомендує прийняти даний закон за основу, попри страшну статистику алкоголізму в Україні.

У разі прийняття даного закону стрімко зросте виготовлення самогону. Це призведе до негативних наслідків. Зокрема, погіршиться стан здоров’я населення, збільшиться кількість захворювань, пов’язаних із зловживанням алкогольними напоями, збільшиться кількість патологій у дітей, які будуть народжуватись від батьків, що зловживають алкоголем, а також збільшиться кількість правопорушень, які вчинятимуться у стані алкогольного сп’яніння. Крім того, можна прогнозувати збільшення випадків вчинення насильства у сім’ї та порушень трудової дисципліни.

Проектом Закону пропонується виключити статті 176 та 177 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає накладення штрафу від трьох до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 170 грн.) за виготовлення або зберігання без мети збуту самогону чи інших міцних спиртних напоїв домашнього вироблення.

Законопроект треба відхилити – думка професійних юристів Парламенту

“За аналогією з аргументацією законопроекту щодо того, що «кожна людина має право користуватись плодами своєї праці для задоволення власних потреб», наступним кроком законодавця може стати скасування відповідальності за незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах (стаття 44 КУпАП)” – зазначено у висновку ГНЕУ.

“….скасування адміністративної відповідальності за самогоноваріння не узгоджується з державною політикою охорони здоров’я. Так, відповідно до частин першої та другої статті 32 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», держава сприяє утвердженню здорового способу життя населення шляхом (в тому числі) боротьби із шкідливими для здоров’я людини звичками.

В Україні проводиться державна політика обмеження куріння та вживання алкогольних напоїв.” – йдеться у висновку ГНЕУ.

Окрім цього, у пояснювальній записці до проекту вказана недостовірна інформація: за 2018 рік за статтею 176 КУпАП до відповідальності притягнуто не 80 (як вказано у записці), а  27 213 осіб, із загальною сумою накладеного штрафу 1 631 942 гривень. Тому, якщо брати до уваги латентну природу цього правопорушення, його реальне поширення може бути значно більшим, аніж наведені цифри. Відтак масштаби цього негативного явища потребують не скасування, а навпаки більш ефективної реалізації відповідальності за вказані правопорушення.

Джерело: sobor.com.ua

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

5 Коментарів

  1. Сумні новини…алкоголізм, наркотики і гендерна чума..
    зневіра людей в майбутнє…Чи зможе вистояти сучасне християнство в Україні?

  2. Якими першоджерелами оперував автор статті? У звітах ВОЗ Україна не займає ні перше ні друге і навіть третє місце за рівнем дитячого алкоголізму! З якою метою розповсюджуєте фейки?

  3. А де посилання? Я бачу лише гучний заголовок і скопійований текст із сайту sobor.com.ua (26.02.2020 дата публікації), а той був ctrl+c із сайту 24tv.ua (4 травня 2019 дата публікації). Амінь.

  4. З метою привернути увагу до законопроекту, а з дітьми завжди виходять гарні заголовки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button