Україна

Боротьба з торгівлею людьми на українських кордонах

Християнська організація European Freedom Network  опублікувала практичні поради для біженців та церков, які їм допомагають, щоб забезпечити захист від торговців людьми.

Джерело: evangelicalfocus.com

Більше ніж три тижні пройшло після російського вторгнення в Україну, приблизно 3 мільйони людей змушені були покинути країну.

«Більшість з цих біженців − жінки та діти, які піддаються підвищеному ризику насильства та експлуатації», − сказала Елеонора Монбіот, регіональний лідер християнської організації World Vision для Близького Сходу та Східної Європи.

Генеральний секретар Антоніо Гутерреша повідомляє, що для торговців людьми війна – це не трагедія. Це можливість. Жінки та діти стають товаром. Тому вони потребують безпеки та підтримки на кожному кроці.

Лорен Агнью з християнської благодійної організації, спеціаліст з боротьби проти торговців людьми погоджується, що «ці банди полюють на біженців, а війна для них є бізнес-можливістю, щоб заробити та відправити людей до Європи».

Агнью попереджає, що з часом ми побачимо сплеск кількості зниклих, викликаний експлуатацією біженців торговцями, залучення до злочинних угруповань, примусових робіт та домашнього рабства».

Рекомендації проти тактики торговців людьми

Європейська мережа свободи (ЄМС) − християнська спільнота, яка бореться з торгівлею людьми та комерційною експлуатацією в Європі, опублікувала декілька практичних рекомендацій, щоб попередити біженців, які перетинають кордони про тактику торгівлі людьми.

«Ми бажаємо, щоб ви знали, що не кожна людина, з якою ви зустрінетесь, є чесною. За привітним обличчям може ховатися торговець людьми, який дає хибні обіцянки людям, які перебувають у складних ситуаціях та обставинах», − попереджає ЄМС.

Ось декілька практичних порад для біженців, щоб ті залишились у безпеці

  • Захистіть себе, нікому не віддавайте свої документи, навіть на збереження.
  • Нікому не віддавайте свій телефон.
  • Де б ви не були, зареєструйтеся в базі даних місцевої влади або місцевої організації. Коли ви подорожуєте з кимось, кого не знаєте, зробіть фото цієї людини і транспортного засобу та відправте людині, якій ви довіряєте.
  • Якщо ви вирішили залишитись в іншому місці, а не в тому, яке вам було надане неурядовими організаціями, церквами, то впевніться, що ви попередили місцеву владу, також повідомте, де ви плануєте зупинитися.
  • Негайно повідомте це поліції або місцевим органам влади про підозрілих осіб або в разі надзвичайних ситуацій.

Вони (ЄМС) опублікували це українською, угорською, польською, російською та словацькою мовами.

На додаток до цих рекомендацій, ЄМС роз‘ясняє інформацію про конкретні країни, де біженці мають реєструватися. Це допомагає церквам, які працюють на кордоні, перевозять і розміщують біженців, щоб надати їм притулок та захистити від торговців людьми.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button