Акредитаційна асоціація євангельських богословських навчальних закладів на пострадянському просторі (ЄААА) припинила існування

Євро-Азіатська акредитаційна асоціація – єдиний майданчик для спілкування богословських шкіл на пострадянському просторі – припинила діяльність після 25 років плідної роботи. Про це повідомив ректор Московського теологічного інституту (МТІ) Сергій Ястржембський.
Джерело: inlight.news з посиланням на Facebook Сергія Ястржембського
«Усе. Євро-Азіатська акредитаційна асоціація після 25-річного плідного періоду припинила свою діяльність, – написав ректор МТІ Сергій Ястржембський. – Але ж це життя. Йдемо далі. Віримо, що Бог і далі благословлятиме богословські школи, що створюватимуться нові майданчики для спілкування».
Також ректор Московського теологічного інституту відповів, чому ЄААА припинила своє існування:
«Чому розпалася – складно однозначно сказати. Зміни у національних освітніх процесах та сучасні виклики давно підводили до реформування самої асоціації, щоб більший розвиток був на національному та субрегіональному рівні. Криза в асоціації йшла вже кілька років, а нинішні трагічні події поставили крапку у цьому питанні», – наголосив Сергій Ястржембський.
При цьому він зазначив, що школи продовжать свою діяльність, можливо, в країнах та регіонах створюватимуться майданчики для розвитку богослов’я, а в майбутньому це зросте у новий формат міжнародного спілкування.
Коротка довідка
У лютому 1993 року представники протестантських та євангельських богословських навчальних закладів, що зібралися на з’їзд Асоціації «Духовне відродження», ініціювали створення Євро-Азіатської акредитаційної асоціації.
14 жовтня 1997 року була сформована ЄААА у Митищах, в Росії. Асоціація на той час налічувала 37 організацій: 31 богословську школу (15 з Росії, 13 з України, по одній з Молдови, Казахстану та Узбекистану) та 6 асоційованих організацій.
ЄААА працювала у всьому Євразійському регіоні, включаючи як Центральну Європу, так і Далекий Схід. До складу Асоціації входило 55 навчальних закладів, з них 24 навчальні заклади ЄХБ, 21 навчальний заклад ХВЕ та 10 навчальних закладів інших євангельських деномінацій.
Нагадаємо, що представники українських євангельських богословських закладів освіти опублікували звернення щодо війни Росії проти України. Вони зазначають, що стали свідками масових воєнних злочинів зі сторони РФ. Богослови висловлюють християнську солідарність із жертвами російського вторгнення в Україну. Детальніше читайте за посиланням.