Україна

Оптимізація трудових відносин в умовах воєнного стану – український парламент ухвалив законопроєкт

Український парламент ухвалив законопроєкт № 7251, згідно з яким оптимізовано трудові відносини в умовах воєнного стану.

Джерело: korrespondent.net з посиланням на rada.gov.ua

Відтепер розширюються підстави звільнення працівників під час війни, а також запроваджується спеціальна процедура такого звільнення.

Додатковою підставою для звільнення працівника є неможливість забезпечувати умови праці через знищення майна внаслідок бойових дій, а також відсутність працівника на роботі та інформації про причини такої відсутності понад чотири місяці.

Окрім того, документ передбачає можливість працівникам, які змушені були залишити свої робочі місця, працевлаштуватися на іншій роботі.

Згідно із законом, на час воєнного чи надзвичайного стану можна вести в електронній формі усі повідомлення та документи з питань трудових відносин, накази (розпорядження) власника або уповноваженого ним органу.

Законопроєктом конкретизовано порядок регламентації робочого часу та 4 години відпочинку у період дії воєнного часу, зокрема щодо категорій працівників, яким може бути збільшена тривалість роботи протягом тижня; відновлено механізм оплати праці за роботу у вихідний день; уточнено порядок надання щорічної основної відпустки.

А також передбачається відшкодування працівникам та роботодавцям пов’язаних із трудовими відносинами грошових сум, втрачених внаслідок збройної агресії.

Детальніше читайте за посиланням.

Нагадаємо, що згідно з постановою, яку 10 травня ухвалив Кабмін, на час воєнного стану буде спрощена процедура навчання та отримання посвідчення водія. Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ. Детальніше читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button