Новини суспільстваХристиянські новини

Відбувся форум Християнської відкритої академії в Острозі

25-26 червня 2021 року в Острозі проходив Форум Християнської Відкритої Академії (ХВА). Захід став підсумком 7-ми місячного навчання на курсі «Християнин в суспільній сфері».

Джерело: Прес-реліз ХВА

Близько 200 студентів приїхали в Острозьку академію з різних міст України, а також з Польщі та США, щоб познайомитися один з одним і отримати сертифікат про закінчення курсу.

Форум Християнської Відкритої Академії

 

На відкритті Форуму були присутні ректор Національного університету «Острозька Академія» Ігор Пасічник; професор, проректор з науково-педагогічної роботи Острозької Академії Дмитро Шевчук і професор історії Університету Спрінг Арбор (Spring Arbour University), член опікунської ради Християнської Відкритої Академії Чарльз Уайт.

Форум Християнської Відкритої Академії

«У Відкритій Академії ми малюємо карту, щоб зрозуміти яким є духовний та ідейний пейзаж світу і нашої країни. В глобальному плані основним викликом є ідеологія постмодернізму та її намагання деконструювати Західну цивілізацію, побудовану на класичних і християнських цінностях. В локальному вимірі історичним завданням є націєбудівництво на основі християнського світогляду та етики. Християнська Відкрита Академія формує не тільки теоретиків, здатних до аналізу ситуації, але також практиків, готових реалізувати практичні проекти християнського впливу на суспільство. Нашим завданням в рамках навчання є також прокладання доріг на цих мапах, пошук способів, як досягти глобальні та локальні цілі, які стоять перед Церквою», — зазначив у вітальній промові директор Християнської Відкритої Академії Ярослав Лукасік.

Християнська Відкрита Академія (ХВА) – це освітній проєкт євангельських спільнот з України та Білорусі, який спрямований на поширення цілісного біблійного світогляду в інтелектуальній та суспільній сфері, поширення гуманітарних знань, а також мережування християнських лідерів заради реалізації практичних програм, що втілюють біблійні цінності в різних аспектах життя.

Протягом семи місяців понад 350 студентів слухали лекції та вебінари, читали книги, дивилися фільми та проходили тести. «Християнська місія в суспільстві. Знайомство з апологетикою», «Світогляд і ідеології. Знайомство з історією», «Виклики сучасності. Знайомство з соціологією і футурологією», «Християнська модель суспільства. Знайомство з політологією та європеїстикою» − ось назви деяких модулів курсу «Християнин в суспільній сфері». Всього ж розглядалося близько 70 тем з політології, історії, культури, соціології, апологетики, європеїстики, менеджменту тощо.

Щочетверга студентам Християнської Відкритої Академії надавалась унікальна можливість брати участь в вебінарах провідних західних і українських викладачів, наприклад, професора математики Оксфордського університету, апологета Джона Леннокса; одного з найкращих сучасних теологів Вейна Ґрудема; автора знаменитої книги «Глобальна сексуальна революція» Габріели Кубі; українського публічного філософа Андрія Баумейстера; проректора Українського Католицького Університету, публіциста і правозахисника Мирослава Мариновича та інших.

«Минулої весни наша команда вирішила навчатись в Християнській Відкритій Академії. Сьогодні ми всі згідні, що це було найкраще рішення, яке ми прийняли за останніх декілька років», – сказав пастор Геннадій Мохненко, батько 38 дітей, керівник багатьох масштабних соціальних проектів та відомий медійник.

На Форумі студенти дізнались про бачення та плани на майбутнє Академії, взяли участь в секційній роботі, поринули в атмосферу легендарної Острозької Академії та дізналися її історію, відвідали музей «Книги та друкарства України» та Острозький замок.

В межах співпраці Християнської Відкритої Академії та університету «Острозька Академія» розпочато набір на магістерську програму «Релігієзнавство», а в жовтні 2021 стартує другий курс Християнської Відкритої Академії для тих, хто випустився нині.

Читайте також:

Для охочих навчатись в Академії на першому курсі вже почався запис на навчання з жовтня 2021 року. Для того, аби дізнатись про цей проект більше та зареєструватись, треба перейти за цими посиланнями:

Промо-ролик:

Реєстраційна форма:

https://forms.gle/tDd1QfLapVwzU4z7A

Сайт Християнської Відкритої Академії: https://hva.org.ua/

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button