Християни українських євангельських богословських закладів освіти написали звернення щодо війни Російської Федерації проти України

Представники українських євангельських богословських закладів освіти опублікували звернення щодо війни Росії проти України. Вони зазначають, що стали свідками масових воєнних злочинів зі сторони РФ. Богослови висловлюють християнську солідарність із жертвами російського вторгнення в Україну.
Джерело: docs.google.com
Богослови розпочали свою заяву з двох віршів із Біблії: «І якщо страждає один член, з ним страждають усі члени» (1 Кор. 12:26). «Що ти зробив? Голос крови брата твого взиває до Мене з землі» (Бут. 4:10).
Богослови за прикладом Христа ототожнюють себе з постраждалими українцями:
«За прикладом Христа, Який у Втіленні прийняв усю повноту людського існування, ми ототожнюємо себе з жертвами агресії й відмовляємося стояти мовчки осторонь, вдаючи, ніби нічого не відбувається».
Автори плачуть разом з тими, хто втратив своїх рідних в Ірпені, Бучі, Гостомелі, Маріуполі, Харкові, Ізюмі, Чернігові, Сумах, Краматорську та інших містах і сотнях населених пунктів України. Також співчувають жертвам насилля та нелюдського ставлення з боку російських військових і разом з ними вимагають справедливого суду вже тут, на землі, до того як суд звершиться Суддею Праведним.
«Ми молимось про мільйони вимушених переселенців та біженців, про розділені родини, про сім’ї загиблих воїнів, про людей, що втратили свої домівки й не бачать майбутнього. Як члени християнських спільнот, ми робимо все, що в наших силах, щоб полегшити ваші страждання. Ми разом з вами!», – зазначили українські євангелісти.
Також вони засуджують війну, розв’язану Російською Федерацією, як невмотивований, підступний та загарбницький акт агресії проти суверенної України та її народу. Заклики до «денацифікації» та «демілітаризації» – це лише димова завіса, за якою приховані справжні мотиви керівництва Росії: поглинання України Росією як безсловесного васала та розчинення української ідентичності в «русском мире».
До того ж у зверненні зазначається, що автори глибоко засмучені реакцією російських євангельських віруючих стосовно війни. Низка керівників союзів, пасторів та членів громад зберігають мовчанку. У кращому разі вони обережно говорять про молитовну підтримку та допомогу біженцям, категорично відмовляючись надати біблійно-моральну оцінку війні та воєнним злочинам російської армії. Страждання братів та сестер у Христі вимагає публічного ототожнення з ними.
«Ми рішуче засуджуємо тих церковних “лідерів” та церковні спільноти чи об’єднання, які відкрито підтримують агресивні дії вищого керівництва Російської Федерації, – наголосили представники богословських закладів освіти. – Свідомо чи ні, вони визнали кесаря своїм “господом”, відмовившись від давньохристиянського сповідання “Ісус є Господь”. У акті апостасії вони проміняли співчутливу єдність із розіпʼятим Тілом Христовим на близькість до політичної еліти держави та особисту безпеку.
Також богослови закликали їх покаятися:
«Ми закликаємо їх розкаятись у явній чи замаскованій підтримці людиноненависницької імперської політики Росії, ідеології “русского мира” та загарбницької війни проти України й шукати єдності з жертвами агресії. Також закликають їх просити у Бога сили Святого Духа для практичних кроків, які б змінили суспільну думку в Росії щодо війни проти України та вплинули на вище керівництво країни. “Учиніть гідний плід покаяння!”» (Мт. 3:8).
Окрім цього, християни закликали міжнародних партнерів не залишатися байдужими до агресії Росії проти України й надати обʼєктивну оцінку загарбницькій війні та воєнним злочинам РФ.
«Водночас ми висловлюємо глибоку і щиру подяку тим церквам, місіям та гуманітарним організаціям, які роблять усе можливе, аби полегшити страждання українців, як тих, хто став біженцями у сусідніх країнах, так і тих, хто несе на собі тягар війни в Україні. “І коли хто напоїть вас кухлем води в ім’я Моє ради того, що ви Христові, поправді кажу вам: той не згубить своєї нагороди!” (Мр. 9:41)», – пишуть автори заяви.
Детальніше звернення можна прочитати за посиланням.
Також за цим посиланням можна стати підписантом звернення.
Автори документу:
• Олександр Гейченко, ректор Одеської богословської семінарії (Україна);
• Роман Соловій, директор Східноєвропейського інституту теології (Україна);
• Тарас Дятлик, регіональний директор Overseas Council-United World Mission у Східній Європі та Центральній Азії, віцеректор із розвитку та міжнародного співробітництва Східноєвропейського інституту теології (Україна);
• Ольга Дятлик, заступник регіонального директора Східної Європи та Центральної Азії, Overseas Council (Україна);
• Іван Русин, ректор Української євангельської теологічної семінарії (Україна);
• Валентин Синій, ректор Таврійського християнського інституту (Україна);
• Ксенія Трофимчук, керівник проєктів та програм Східноєвропейського інституту теології (Україна).
English version: https://bit.ly/ukrevangeleduappeal-eng
Ukrainian version: https://bit.ly/ukrevangeleduappeal-ukr
Russian version: https://bit.ly/ukrevangeleduappeal-ru
Підписанти: https://eeit-edu.info/appeal-2022