Блог Сергія Головіна

Абстарктне мислення

Багато тварин кмітливі. Одні – більшою мірою, інші – меншою. Наприклад, одного разу був проведений такий експеримент: у великій кімнаті був встановлений стіл в півметра висотою, який займав майже весь її простір. Лише уздовж стін залишався невеликий прохід, по якому вільно могла бігати собака, німецька вівчарка.
Всякий раз, коли експериментатор котив по столу м’ячик, собака тут же підбігав до місця, куди той повинен був прикотитися. Завдання ускладнили, і м’яч стали катати під столом, щоб собака бачив кидок, але не бачив м’яча. Результат був той самий – собака знову біг куди потрібно, «прораховуючи» його траєкторію.
Ступінь вищої нервової діяльності у тварин, дійсно, гідний захоплення. Однак, на відміну від собаки, ми з вами тільки що провели цей же експеримент без столу, без м’яча і навіть без собаки – у своїй уяві. В цьому і полягає здатність людини мислити абстрактно, без безпосередньої прив’язки до спостережуваних предметів і обставин.

Більше про здібність мислити:

З книги “За образом і подобою. Походження, сутність і призначення людини

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button