Блог Олександра Лебедя

Як навчитись прокидатись раніше

Швидко пережовуючи канапку, Сергій дивився на годинник, який безжально давав зрозуміти, що на роботу він вже спізнюється. Як на зло, сорочка виявилась непопрасованою, і сумка зібрана не до кінця. В решті решт, завершивши естафету по збиранню на швидкість і виходу з дому, він сів в авто і рушив у напрямку офісу.
Натискаючи педаль газу, Сергій почав усвідомлювати, що він перевищує швидкість і створює дискомфорт та небезпеку для інших учасників дорожнього руху.
Доїхавши до центру міста, де зазвичай в час пік були пробки й тягнучки з автомобілів, Сергій втратив останню надію встигнути на важливу робочу зустріч вчасно.
-Чому я завжди спішу? Чому я не встигаю вийти вчасно з дому? Чому я завжди просипаю? – докоряв він себе. – Невже обов’язково спати до останнього, а потім спішити та нічого не встигати? Як мені навчитись вставати на годину раніше?
Чи були у вас схожі ситуації? Чи з’являлись думки або бажання прокидатись раніше? Якщо так, тоді розглянемо декілька механізмів, які допоможуть вам це зробити. Адже прокидатися раніше або спати менше – це те саме, що вивільнити для себе додатковий час. А час – це єдиний ресурс, який не можна повернути і який легко і непомітно можна втрачати.

Механізм 1. “Заради чого страждати?”

Перше, з чим має визначитися той, хто хоче прокидатись раніше, це заради чого це потрібно робити. Якщо людина просто прочитала книгу, в якій автор розповідає,  що вставати зранку добре, це буде недостатньою мотивацією це зробити.
Вставання заради вставання – це не є ефективна мотивація, адже ранній підйом супроводжується дискомфортом. Навіщо розумній людині свідомо ускладнювати собі життя? Потрібен справді важливий привід, який вивільнить потужну енергію, завдяки якій ви встанете з ліжка легко. Не вірите?!!! Тоді пригадайте ситуації, коли вам потрібно було прокидатись раніше, щоб вирушити в мандрівку, або на рибалку, або коли вас очікував перший день на новій роботі, чи подарунки під ялинкою після Різдва. Чи було легше прокидатись в такі дні?
Багато хто зауважує, що в такі моменти прокидаєшся раніше навіть без допомоги будильника. Те, заради чого прокидатись, і є рушійною силою, яка піднімає з ліжка. Тому важливо визначити для себе наступне: що я буду робити з часом, який заощаджу на сні? Варіанти можуть бути різними: молитися, читати, робити зарядку, писати книгу, планувати свій день і т.д. Зафіксуйте для себе ціль підйому, це буде першим кроком.

Механізм 2. “Перехитруй свою психіку”.

Часто буває, що попри прийняте рішення і заведений, наприклад, на 5:00 будильник, встати не так легко. Нас охоплює жахливе відчуття, коли настає час вставати. У своїх солодких снах, під теплою ковдрою та на мягкій подушці ваше тіло знаходиться в ідеальному місці у цьому всесвіті. І раптом щасливе буття порушує дзвін безжального будильника, який закликає покинуте це нагріте вами райське місце і кинутись в бурхливі суєтні справи буденності. Відповідно, рука простягається до галасливого ката, нейтралізує гучний сигнал і мозок проголошує до болю знайому фразу “полеж ще п’ять хвилин?” :)
Не погодитись з такою спокусливою пропозицією дуже важко, і часто ми з нею погоджуємося. Що відбувається далі, не варто, мабуть, описувати. Для того щоб уникнути омани, яка не минає кожного, хто дає собі слово полежати 5 хвилин (які перетворюються в 30 хв.), потрібно трохи перехитрити своє тіло. Для цього важливо поставити будильник трохи далі від ліжка, так щоб до нього не можна було дотягнутись. Відповідно, коли він розпочне вас піднімати своїм нестерпним сигналом, вам потрібно буде піднятися з ліжка, для того щоб припинити цей галас. І тут фокус! Коли ви встанете з ліжка, не піддатись спокусі повернутись назад вже буде легше. Спробуйте! Це працює.

Механізм 3. “Налаштуйся на тимчасовий дискомфорт”.

Часто люди не завершують розпочате, тому що зустрічаються зі супротивом і дискомфортом на шляху до цілі. Якщо ви заплануєте прокидатись хоча б на одну годину раніше, не варто розраховувати на те, що це буде відбуватись з великим ентузіазмом і легкістю. Скоріш за все, підняти своє тіло з ліжка і скоротити його щасливе перебування в комфортному середовищі буде непросто. Більш того, протягом дня той, хто все-таки зміг перемогти бажання полежати довше, буде відчувати слабкість, сонливість, а може – навіть роздратування. Але!!!
Дуже важливо пам’ятати, що цей стан не буде тривати вічно. Практика показує, що для того, щоб виробити будь-яку звичку, потрібно два або три тижні. Так, треба докладати сили, трохи потерпіти, але через три тижні ви матимете додаткову годину або дві на добу. Уявіть, скільки це часу! Що ви зможете зробити за ці години! І найголовніше, потім вам не потрібно буде страждати, і ви відчуватимете легкість. Але для цього потрібно не здатися на половині цієї роботи над собою.

Отож…

Для того щоб прокидатись раніше, пам’ятайте мудрість великого царя Соломона: «Не люби спати, щоб тобі не зубожіти; тримай відкритими очі твої, і будеш досита їсти хліб» (Притчі 20:13). Річ у тім, що, коли людина спить, вона ніби не живе, нічого не “творить”. Єдине призначення нічного сну – відновлюватись для того, щоб вдень жити на всі 100%.
Працювати, будувати стосунки, мріяти, досягати цілей, любити, насолоджуватись життям – це і є справжнє багатство. І важливо не поміняти це все на декілька годин безплідного пересипання, які не приносять ніякої користі, окрім ” бідності”, про яку говорить Соломон.
Доведено, що дорослій людині для відновлення вистачає 6-7 годин нічного сну. А ще ранній підйом о 5-й або 6-й годині ранку дозволяє гарно налаштуватись на день. В цей час найкраще задавати собі запитання “Як я планую прожити цей день?”, ” Які мої цілі?”, ” Куди я йду?”

Більшу про вміння управляти часом:

Ранкові роздуми над цілями, молитва, читання корисної літератури – це те, що зможе налаштувати вас, як “гітару”. Коли гітара налаштована, вона добре грає, приносячи задоволення всім навколо. Так само і людина, при якісному налаштуванні себе зранку, не буде спішити, ковтаючи канапку на ходу і нервуючи себе й оточення, а буде жити на всі 100%. Пам’ятаймо народну приказку “Хто рано встає, тому Бог дає”!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Олександр Лебедь

Досвідчений підприємець. Спеціаліст в сфері переговорів, продаж і особистісного зросту. Батько п'яти дітей. Автор книги "Як перемогти лінь і досягнути цілей".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button