Актуальне

Вибіркова пам'ять: фокусуйтеся на добрі часи

Ваші спогади — це вибір. Якщо хочете зберігати свої болючі спогади, продовжуйте. Але ви не будете щасливі!
«Щоразу дякую я своєму Богові, згадуючи про вас…» (Флп. 1: 3-5). Павло писав Послання до Філіп’ян, до церкви, яку він заснував у Філіпах, де жінка на ім’я Лідія відкрила свій будинок і разом з іншими вітала Павла в місті. Церква у Філіпах також допомагала Павлу в його місіонерських поїздках.
Річ у тому, що Павло не дуже добре провів час у Філіпах. Фактично, ця церква була однією з найважчих для насадження. Коли Павло прийшов в це місто, щоб заснувати церкву, його били, принижували, заарештували за безпідставним звинуваченням, кинули до в’язниці, і він пережив землетрус. Потім міська влада ввічливо попросили його покинути їх місто.
Проте, Павло говорить віруючим: «Дякую Богові своєму при кожній згадці про вас» (Флп. 1: 3).
Що робить Павло? Він обирає вибіркову пам’ять. Філіпи були щасливим місцем для Павла, і він переніс багато переслідувань і страждань під час свого перебування в цьому місті. Але він вважав за краще не зациклюватися на хворобливих спогадах. Замість цього, він висловлює свою подяку за все хороше, що було зроблено для нього і через нього.
Чим довше ви знаєте когось то, тим більше у вас шансів прийняти цю людину як даність, шукати в ній недоліки і пам’ятати погані речі замість хороших.
Ви все ще чіпляєтеся за якісь болючі спогади, пов’язані з людьми у вашому житті? Ви не можете пробачити їх, і ви не можете насолоджуватися цими відносинами, тому що ви до сих пір тримайтеся за минуле.
Ви повинні зрозуміти, що спогади — це вибір. Одного разу я чув історію про розмову двох подруг. Одна з них запитала іншу: «Хіба ти не пам’ятаєш той час, коли твій чоловік зробив це?» Її подруга відповіла: «Я чітко пам’ятаю, що забула про це»

Ваші спогади — це вибір. Якщо хочете зберігати свої болючі спогади, продовжуйте. Але ви не будете щасливі! У Павла було багато причин зосередитися на хворобливих спогадах про Філіпи. Замість цього, він вирішив бути вдячним за людей в його житті й за роботу, яку Бог робив в них і через них. Якщо ви будете робити те ж саме, Бог благословить ваші відносини так, що це перевершить всі ваші очікування.

Рік Уоррен

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button