Актуальне

5 речей, які заважають жити по-справжньому

Всі коли-небудь помруть, але не всі по-справжньому живі. Ми не можемо продовжити життя навіть на кілька днів, але можемо додати життя у виділені нам дні.
Ось декілька духовно-психологічних чинників, які не дозволяють жити якісніше:

1. Страх майбутнього

Поставте собі запитання: «Якби я був у п’ять разів сміливішим, що б зробив?» Якщо ваша відповідь співпадає з тим, як живете зараз, вважайте, що ви скоротили своє життя, прилаштовуючись до свого страху.
Звичайно, кожного разу, коли будете пробувати щось нове, ризикуєте потерпіти поразку. Але якщо навіть не пробуєте, то стовідсотково провалитеся.

2. Жаль за минулим

Жаль за минулим нагадує їзду на автомобілі з постійним фокусуванням у дзеркало заднього вигляду. Ваші старі помилки, це або сходи, які ведуть наверх, або каміння, яке перешкоджає руху вперед. Самі оберіть, чим вони є для вас.
Якщо це зробить вас кращим, навчить, як правильно поступати і наблизить до Бога, то це крок наверх. Але, якщо у підсумку ви втратите свою ідентичність, мужність або пристрасть до життя, тоді це буде камінь, який заважає рухатися далі. І тут вам підказка: сьогодні ви кращі, ніж у найгірший ваш день.

3. Непрощення

Непрощення – це серійний вбивця! Він вже погубив більше життів, ніж усі, хто загинули у війнах за всю історію людства. Ісус помер за всі наші гріхи. Якщо відмовляєтеся прощати інших, то девальвуєте силу хреста і у вашому житті.
Незабаром гіркота, ненависть і вбивство почнуть просочуватися у ваше серце і розкладати душу зсередини, а згодом вийдуть і назовні! Просто подивіться туди, де закінчується війна з непрощеним і побачите, до чого це може призвести.

4. Сором

Сором змушує людину думати, що вона не гідна любові, бо у чомусь не підходить, не достатньо добра, не достатньо розумна, не достатньо духовна, не достатньо багата і т. д., щоб заслужити любов. Але все це повна нісенітниця. Вас створили за образом і подобою Божою, і ви – найзахоплююче творіння на землі. Це правда.

5. Жаль до самого себе.

Жаль до самого себе – це бездонна діра, яка нічим не заповнюється. Вона вбиває навіть найменшу частинку життя, все позитивне у стосунках і взагалі все, з чим зустрічається.
Жаль забере ваші мрії, вкраде радість і породить біль. Але якщо ви знаєте Ісуса, то маєте владу над жалісливістю, бо Він прийшов, щоб подарувати нам життя з надлишком.

Кріс Валлоттон

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button