Україна

Відбулася Всеукраїнська конференція з медичного капеланства

В Івано-Франківській архиєпархії УГКЦ 19 вересня відбулася Всеукраїнська конференція «Капеланство в охороні здоров’я: український досвід та перспективи». У ній взяв участь Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Джерело: РІСУ

За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, конференція розпочалася зі спільної молитви. На заході були присутні гості зі всієї України: духовенство, керівники медичних закладів та департаментів, директори різних медичних програм, медичні капелани та інші запрошені.

На початку до усіх присутніх звернувся о. Ярослав Рохман, голова комісії у справах душпастирства охорони здоров’я Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Учасників конференції від імені митрополита Володимира (Війтишина) привітав протосинкел Івано-Франківської архиєпархії о. Степан Балагура: «Від імені нашого митрополита Володимира мені дуже приємно привітати кожного з вас у нашому архиєпархіальному управлінні УГКЦ. Вітаємо пана міністра, головних лікарів, ректорат медичного університету та всіх присутніх».

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко у виступі наголосив:

«Якщо глянути на Європу чи США, то ми не зустрінемо жодної мультидисциплінарної команди, яка буде функціонувати без духівника. Ми своєю чергою робимо все те, щоб у медичних закладах України це питання було юридично врегульовано. На днях був підписаний наказ, у якому вказується, що капелани стають професіоналами із вищою не медичною освітою. Думаю, через місяць наказ буде юридично врегульованим. Тобто з’являється можливість у штат ввести духівника».

Сестра Севастіяна Карвацька, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я запевнила міністра, що Церква «представить найкращий продукт, який буде працювати у закладах охорони здоров’я України». Вона розповіла, що на вишколи, які тривають впродовж двох років, запрошуються священники інших конфесій, які проходять навчання разом із греко-католиками і отримують однаковий сертифікат».

Про актуальний стан медичного капеланства в Україні, здобутки та виклики розповів п. Сергій Убогов — генеральний директор Директорату медичних кадрів, освіти та науки МОЗ України.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. І слава Богу!
    До речі. Згаданий наприкінці цієї цікавої і актуальної інфи “п. Сергій Убогов — генеральний директор Директорату медичних кадрів, освіти та науки МОЗ України” також є ст. пастором київської євангельської церкви “Найсвятіша святиня”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button