Новини суспільства

«Ми бачили стільки чудес»: ті, хто вижили після окупації Херсона, вдячні Богу

Ознаки радості починають повертатися до південноукраїнського міста Херсон, нещодавно звільненого після більш ніж семи місяців нищівної російської окупації. Але жителі міста, як і раніше, страждають від нестачі майже всього, і волонтери докладають чимало зусиль, щоб доставити все необхідне в місто. CBN News приєднався до однієї з цих важливих місій.

Джерело: cbn

Дорога до Херсона всіяна розбитою технікою. Це говорить про важкі бої, які довелося витримати українським військам, щоб звільнити місто. Міни, як і раніше, становлять велику небезпеку, на знешкодження яких можуть піти роки. Попри це, люди вже повертаються у свої села, області.

Жителька Центрального Олена Скальська сказала: «Сьогодні найщасливіший день у моєму житті. Я повернулася додому, у рідне село».

Попри те, що росіяни зруйнували інфраструктуру міста, місцеві жителі тріумфують. Навіть без тепла, електрики чи водопроводу люди тут святкують, бо в них нарешті є найважливіше: Свобода.

Жителька Херсона Сніжана та її чоловік, пастор, перебували у США, коли отримали звістку про вторгнення Росії до України. «Коли розпочалася війна, ми були вражені тим, що наша церква там, а нас немає», − сказала вона.

Багато людей з цього району не бачили своїх рідних по шість-сім місяців. Зараз, коли Херсон звільнили, багато людей, які застрягли в місті чи за його межами, зустрічаються, і це чудове видовище.

Як було жити під російським гнітом, згадує херсонка Марія. «Якщо ти скажеш, що ти за Україну, то тебе просто вб’ють на місці, − каже вона. − Вони можуть просто приїхати, навіть не питаючи, взяти вашу машину та поїхати, отак просто».

Попри небезпеку, ці члени церкви намагалися допомогти один одному.

«Було страшно, коли я їхав машиною, вони могли просто зупинити тебе і вбити, − пояснив один українець. − Якщо їм щось не сподобається, вони просто вб’ють тебе і таких випадків було багато».

Єдине джерело надії для них було згори. «Господь допомагав нам. Тільки Він. Його рука була над нами», − сказав один із мешканців.

«Він милосердний. Він добрий Бог. Він був з нами там, де ми були. Ми бачили так багато чудес», − сказав інший.

Мешканка Марія сказала, що зустріч зі старим другом принесла їй багато радості. «Ми такі щасливі. Важко висловити таке щастя. Ми так довго цього чекали. Кожен день, як рік», − сказала вона.

Один чоловік розповів про той зворушливий момент, коли місцеві жителі вітали українські війська, що поверталися. «Ми були одними з перших, хто чекав на наших солдатів, коли вони увійшли до міста. Ми навіть не могли повірити в те, що відбувається. Така радість!»

Читайте також:

Сильна нація. Як я зрозуміла, що я українка?

Попри те, що продукти закінчуються, а на те, щоб отримати електрику та воду можуть піти тижні, ці християни зібралися на центральній площі Херсона, щоб помолитися за своє місто та подякувати Богові.

Сніжана сказала: «Я навіть не можу висловити, що я відчуваю. Це щастя… і для мене це гора, яку неможливо було зрушити, але її зрушив лише Бог».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button