Домашня » Новини » 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими можливостями

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими можливостями

0
Поширень
Pinterest WhatsApp

Міжнародний день людей з інвалідністю був заснований Генеральною Асамблеєю ООН 1992 року. Тоді закликали всі держави і міжнародні організації співпрацювати у проведенні цього дня.

Сьогодні в Україні не прийнято використовувати термін «інвалід». Він широко застосовувався в нормативно-правових документах до 2005 року, після чого все активніше стали говорити про «людей з особливими потребами» або «осіб з обмеженими можливостями», «осіб з інвалідністю».

Це не свято – це день, коли суспільство звітує перед людьми, які стикнулись у житті з непоправними вироками про те, що зроблено для того, щоб вони почувались рівними.

Перше, це обладнання місць загального вжитку пандусами. Так, наприклад, ширина дверей публічних закладів має бути 90 см — це за державними будівельними нормами. Кут нахилу пандуса ‒ 5 градусів.  Поріг же ж має бути до двох сантиметрів, всередині ‒ без перешкод для руху. Для того, щоб людина на інвалідному візьку могла рухатись без перешкод, почуваючи себе емоційно комфортно.

Друге, не бійтесь дати людині з інвалідністю повноцінне місце роботи. Працівника з інвалідністю можна взяти як на основне місце роботи, так і за сумісництвом. Він може працювати на умовах повного чи неповного робочого часу. У свою чергу, законодавство зобов’язує роботодавців створювати спеціальні робочі місця й умови роботи з урахуванням програм реабілітації працівників-інвалідів.

Адже люди з інвалідністю хочуть працювати та потребують роботи для того, щоб:

  • заробляти на життя;
  • підтримувати соціальні контакти;
  • набувати почуття власної гідності.

У Києві, наприклад, існує пекарня, де працюють люди з вадами слуху та розумовими порушеннями. Вони печуть кекси й хліб. І це не єдиний приклад успішного працевлаштування людини з інвалідністю в Україні.

До речі, найближчим часом в Україні почне працювати гаряча лінія звернень і консультацій для людей з інвалідністю.

Джерело: Поклик

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

Громрада Держкомтелерадіо розкритикувала законопроект № 0931

Наступна Стаття

Захист сім’ї – безпека держави – науково-практична конференція

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *