Домашня » Новини » Громрада Держкомтелерадіо розкритикувала законопроект № 0931

Громрада Держкомтелерадіо розкритикувала законопроект № 0931

3
Поширень
Pinterest WhatsApp

Громадська рада при Державному комітеті телебачення та радіомовлення ДКТР наполягає, що Проект Закону № 0931 в запропонованій редакції загрожує свободі думки та слова, вільному вираженню поглядів та переконань.

Громрада при ДКТР ухвалила звернення щодо Проекту Закону №0931 від 29.08.2019 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу)”. В документі рада просить Комітет Верховної Ради з питань свободи слова звернути увагу на проблему щодо загроз свободі думки та слова, вільному вираженню поглядів та переконань та повернути законопроект № 0931 на доопрацювання. Рішення було ухвалено на позачерговому засіданні Громадської ради при ДКТР. Проголосували 12 членів громадської ради, з яких 1 утримався, 1 висловився «проти». Таким чином, рішення прийнято.

Як зазначається в тексті Рішення, якщо парламент проголосує за законопроект № 0931 в запропонованій редакції, то свобода думки та слова, вільне вираженню поглядів та переконань, а також об’єктивна журналістика як така опиняться під загрозою.

В проекті Закону № 0931 пропонується внести зміни до Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», збільшивши термінологічний апарат поняттями: «віктимізація», «множинна дискримінація», «дискримінація за асоціацією». Передбачається внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та до Кримінального кодексу, розширивши ознаки, за якими особа може бути притягнена до відповідальності і накладання штрафів від 3400 до 11900 гривень за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації. А також автори пропонують розширити повноваження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, надавши йому право робити обов’язкові для виконання вимоги (приписи).

Зі змісту проекту закону виходить, що будь-які слова або критичні судження журналіста у матеріалі можуть бути розтлумачені як дискримінація, множинна дискримінація або дискримінація за асоціацією за будь-якими ознаками. Що потенційно гарантує притягнення до відповідальності і накладання штрафів.

Джерело: novomedia.ua

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Попередня Стаття

В Ізраїлі археологи виявили залишки синагоги, яку побудували у I ст.

Наступна Стаття

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими можливостями

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *