Новини суспільстваХристиянські новини

Громрада Держкомтелерадіо розкритикувала законопроект № 0931

Громадська рада при Державному комітеті телебачення та радіомовлення ДКТР наполягає, що Проект Закону № 0931 в запропонованій редакції загрожує свободі думки та слова, вільному вираженню поглядів та переконань.
Громрада при ДКТР ухвалила звернення щодо Проекту Закону №0931 від 29.08.2019 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гармонізації законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації із правом Європейського Союзу)”. В документі рада просить Комітет Верховної Ради з питань свободи слова звернути увагу на проблему щодо загроз свободі думки та слова, вільному вираженню поглядів та переконань та повернути законопроект № 0931 на доопрацювання. Рішення було ухвалено на позачерговому засіданні Громадської ради при ДКТР. Проголосували 12 членів громадської ради, з яких 1 утримався, 1 висловився «проти». Таким чином, рішення прийнято.
Як зазначається в тексті Рішення, якщо парламент проголосує за законопроект № 0931 в запропонованій редакції, то свобода думки та слова, вільне вираженню поглядів та переконань, а також об’єктивна журналістика як така опиняться під загрозою.

В проекті Закону № 0931 пропонується внести зміни до Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», збільшивши термінологічний апарат поняттями: «віктимізація», «множинна дискримінація», «дискримінація за асоціацією». Передбачається внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та до Кримінального кодексу, розширивши ознаки, за якими особа може бути притягнена до відповідальності і накладання штрафів від 3400 до 11900 гривень за порушення законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації. А також автори пропонують розширити повноваження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, надавши йому право робити обов’язкові для виконання вимоги (приписи).
Зі змісту проекту закону виходить, що будь-які слова або критичні судження журналіста у матеріалі можуть бути розтлумачені як дискримінація, множинна дискримінація або дискримінація за асоціацією за будь-якими ознаками. Що потенційно гарантує притягнення до відповідальності і накладання штрафів.

Джерело: novomedia.ua

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!