Новини культуриХристиянські новини

15 липня 1606 року народився Рембрандт ван Рейн – геній, який підкорив пензлем світ

Рембрандт ван Рейн народився 15 липня 1606 року в Лейдені – місті, яке розташоване неподалік Гааги, на Рейні (Голландія).  Рембрандт – найвідоміший та найвидатніший художник Нідерландів. Він став законодавцем золотої доби голландського живопису.
У створених ним витворах мистецтва він постійно експериментував, а чисто технічно вони були настільки новаторськими, що ще й по сьогодні сприймаються як сучасні.
З юних літ майбутній живописець виховувався в християнській атмосфері. Діти й батьки разом збиралися вранці й перед відходом до сну для спільної молитви й читання Біблії вголос. Для сім’ї Рембрандтів релігія не була порожньою формальністю. Жива наука Христа мала глибокий вплив на главу сім’ї. А вели його до протестантської церкви.
Молодий Рембрандт дуже добре знав Святе Письмо, тому багато картин, які він пише, зображають біблійні сцени, відомі йому з дитинства.

Картини Рембрандта – це історія в образах. Особливо яскраво це простежується в його творах на біблійну тематику, приміром, “Ісаак та Ревекка”, або “Св. Павло у в’язниці”. Обраний художником спосіб передачі жестів та емоцій доносить до нас людські почуття в цих біблійних сюжетах.
За свій вік Рембрандт спізнав багато лиха. Рік, у який Рембрандт написав свою відому працю “Нічна варта”, став переломним. Саме тоді 1642 року померла його улюблена дружина Саскія. До того померло троє його дітей. Вижив лише син Тітус. Рембрандт оточив його особливою турботою та любов’ю й оголосив сина своїм спадкоємцем. Однак Тітус теж не дожив три роки до смерті батька.
Останні роки життя митець прожив у бідності, забутий всіма. В найбіднішому кварталі Амстердама часто зустрічали його – одинокого діда, одяг якого був забруднений фарбою. Але складні життєві випробування не зломили його. Він продовжує наполегливо працювати. Помирає 4 жовтня 1669 року бідним і нікому не потрібним. Його смерть залишилася непомітною.
Визнання до митця прийшло через кілька десятиліть після смерті. За життя Рембрандт створив 650 картин, 300 офортів і близько 2000 рисунків.
То був геній, який вражав новаторством. Аж до самої своєї смерті Рембрандт Харменс ван Рейн не випускав з рук пензля, до останнього подиху стоячи біля мольберта. Митець помер 4 жовтня 1669 року.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button