Світ

Протести в Казахстані та реакція місцевих релігійних лідерів

Масові протести, які охопили Казахстан 2-5 січня 2022 року спочатку через підвищення цін на газ, але швидко перейшли до політичних вимог, вже призвели до відставки уряду, захоплення міських адміністрацій у низці міст та запровадженням надзвичайного стану до 19 січня 2022 року.

Джерело: telegra.ph

На тлі цих революційних подій цікаво подивитися на реакцію релігійних лідерів Казахстану.

Так, Верховний муфтій Казахстану Науризбай Отпенов закликав віруючих до єдності країни, миру та спокою: «Аллах у священному Корані каже: “Не бунтуйте після того, як на землі запанувала тиша”. Зараз, дорогі брати та сестри, всім нам потрібні єдність та згуртованість. Тому попросімо в Аллаха єдності країни, миру та спокою. Постараймось зробити свій внесок у єдність країни. Нехай Всевишній Аллах благословить нашу країну».

Митрополит Астанайський і Казахстанський Олександр Могильов, по-перше, назвав протести в Казахстані «розпалюванням міжусобного конфлікту всередині нашого рідного дому», вказавши на досвід інших країн, де таке трапилося. По-друге, закликав проявити «мудрість і розсудливість» і не піддаватися «провокації зсередини та ззовні», пославшись при цьому на слова президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва, а також звернувся до всіх вступити в переговори, оскільки у «міжусобиці не може бути переможців», а православних Казахстану молитися за мир: «Лише Диявол може святкувати перемогу, коли ворогують брати, знищуючи один одного, завдаючи каліцтва, послаблюючи життєві сили народу.

Глава держави звернувся до мітингувальників із благородною пропозицією повернутися на шлях довіри та діалогу. В ім’я майбутнього незалежного Казахстану, необхідно наслідувати цей заклик припинити розпалювання будь-яких конфліктів».

Риторика обох релігійних лідерів цілком зрозуміла й очікувана: адже випадки насильства та погромів уже стали реальністю, траєкторія подій непередбачувана, а тому заклик до миру та діалогу – це єдине, що залишається. Ключове питання: чи захочуть мітингувальники прислухатися до релігійних лідерів, чи сприймуть їх як частину політичної системи сучасного Казахстану, демонтажу якої вони з усе більшою очевидністю домагаються.

Читайте також:

На час НС релігійні заходи у всьому Казахстані скасовані, храми закриті для відвідування, не будуть проводитися колективні молитви.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

3 Коментарів

 1. Дуже схоже, що Путін наразі (фактично) повертає під владу й панування Кремля колишню совдепівську імперію.
  Тобто: спочатку Білорусь, а ось тепер – Казахстан… Ну а надалі на черзі Україна?!

 2. Р. S. А ось шо наразі заявив самопроголошений “президент” Білорусі – пропутінський маріонеточний диктатор-узурпатор Лукашенко:
  “”Должен вам сказать, что этот год будет непростым. Мир изменится серьезнейшим образом. Мир изменится в плане объединения народов и государств в союзы. Таким государствам, как мы, в одиночку не просто будет трудно выжить — будет невозможно. Поэтому я и взял более жесткий курс на то, чтобы сохранить наш суверенитет и независимость, чтобы мы были государством. Но были в тесной связке с нашими ближайшими друзьями и братьями, Кто это? Это Россия. Это Казахстан. Это Украина. Неважно, что там происходит сегодня. Там народ обездолен до крайности. Так долго продолжаться не может”, — добавил он.”
  Інакше кажучи, так виглядає, що такий путінський план відновлення колишньої совдепівської імперії таки РЕАЛЬНО ІСНУЄ! Ба більше: саме він НИНІ і ВИКОНУЄТЬСЯ!
  Тобто: спочатку була Білорусь, сьогодні – Казахстан, а згодом – має стати Україна…

 3. Р. Р. S. Ну і якщо дійсно: Путін незабаром таки спробує вдертися та силою зброї захопити й підкорити собі Україну, то тут, скоріш за все, у нього навряд чи щось вийде… Принаймні, саме те, на що він дуже розраховує…
  Себто: тут він просто може зламати собі зуби…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button