Новини культури

Біографічний фільм про К. С. Льюїса вийшов третього листопада в США

У США 3 листопада відбулася прем’єра біографічного фільму про К. С. Льюїса про драматичне звернення автора до християнства.

Джерело: invictory

Біографічна картина «Найнебажаніший новонавернений: Нерозказана історія К. С. Льюїса» вийшов третього листопада в кінотеатрах по всій країні. За один день фільм, який простежує шлях Льюїса від атеїста до одного з найвпливовіших християнських письменників минулого століття, зібрав понад 1,2 млн доларів касових зборів. Головну роль виконав засновник та художній керівник нью-йоркського театру Fellowship for Performing Arts Макс Маклін.

Спочатку картина мала транслюватися в кінотеатрах лише один вечір, після успіху дистриб’ютори продовжили показ фільму до 18 листопада по всій країні. Крім США «Найнебажаніший новонавернений» також покажуть у кінотеатрах по всій Великій Британії та Канаді.

Фільм, який, за словами теолога Тіма Келлера, торкнувся його «до сліз», відображає події, що призвели до атеїзму молодого Льюїса: від смерті матері до травмуючого досвіду в окопах Другої світової війни.

«Льюїс втратив свою матір через рак у 9 років. З батьком він мав жахливі стосунки, — сказав Макс Маклін. — Він бачив жорстокість Другої світової війни, і в результаті він дійшов висновку, чи Бога немає, чи Він байдужий до того, що відбувається на землі, чи, що ще гірше, Бог злий. Це було його відправною точкою.

Картина показує різні сфери життя Льюїса, його сумніви про існування Бога, вплив, який його друзі, у тому числі автор «Володаря кілець» Дж. Р. Р. Толкієн, вплинули на його релігійну подорож.

За словами Макліна, Толкін закликав до інтелекту та уяви Льюїса, допомагаючи йому зрозуміти Ісуса.

«До того, як Льюїс став християнином, він був упертим і задиристим. Тож йому довелося приборкати це. …Він зробив це, він упокорив себе», — додав актор.

Хоча К. С. Льюїс помер у 1963 році, він залишається одним із найвідоміших християнських авторів у світі. На основі його творів знімають фільми та серіали.

Читайте також:

Як пояснив Маклін, у своїх творах Льюїс завжди намагався направити читачів вгору та вперед.

Через фільм «Найнебажаніший новонавернений» Маклін сподівається, що глядачі побачать Бога, якого бачив Льюїс, спостерігаючи за його подорожжю від енергійного викривача до істинного віруючого.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button