Християнські новини

Знайшли вівтар, що проливає світло на війну Ізраїля проти Моавитян

Археологи знайшли вівтар, якому 2,8 тис. років у селищі Хірбат-Атаруз у Йорданії. Він проливає світло на давню війну моавитян проти Ізраїлю, описану в Біблії.
Знахідку відкрили у древньому святилищі. Колись тут знаходилось місто Атарот. На кам’яному вівтарі циліндричної форми є 2 написи моавітською мовою, а цифри записані давньою єгипетською системою письма – ієратикою.
Вівтар датується часом після повстання царя Меша проти Ізраїльського королівства. Він завоював Атарот та інші міста, якими керували ізраїльтяни.
Біблія згадує заколот, розповідаючи, що причиною військового походу Меша стала щорічна данина у вигляді тисяч ягнят та баранячої вовни. Моавитяни змушені були постійно платити її.
В одному з написів на вівтарі розповідається про розграбування міста Мешем. У другому мова йде про 4 тис. розпорошених чоловіків та спустошення, однак розшифрувати його повністю надто складно.
На вівтарі також знайшли сліди масла, ладану та інших пахощів.

Більше про археологічні знахідки і відкриття:

“Ми часто говоримо про витонченість письменницької освіти давнього Ізраїлю, і це справедливо. Але написи на вівтарі показують, що давні моавитяни також мали обдарованих книжників”, – зазначив дослідник Крістофер Ролстон.
[sc name=”futerblock” ]

Джерело: gazeta.ua

 
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!