Домашня » Новини » Трамп виконує передвиборчі обіцянки протистояти абортам та ЛГБТ

Трамп виконує передвиборчі обіцянки протистояти абортам та ЛГБТ

1
Поширень
Pinterest WhatsApp

Коли Дональд Трамп вступив на посаду президента, консервативні лідери склали “список дій”, які, як вони сподівалися, він виконає, щоб протистояти абортам і приборкати рух за права ЛГБТ-спільноти. Нещодавні дії президента отримали похвалу вірян.

Мет Ставер, президент адвокатської організації Liberty Counsel, сказав, що Трамп виконав близько 90% завдань зі списку, складеного Ставером та іншими консервативними лідерами.

“За перші два роки його правління він домігся більшого, ніж всі президенти разом узяті з часів Рональда Рейгана”, – сказав Ставер. “Він – найбільш прорелігійний президент в сучасній історії, хто виступає за свободу віросповідання.”

Один з найсуперечливіших кроків – який підтримали консерватори й засудили ліберали – спроба запровадити нове правило для федеральної програми планування сім’ї, відоме під назвою «Розділ Х». Але Planned Parenthood – центр допомоги та інформування жінок, який засуджувався вірянами як осередок абортів, відмовився від грантів на десяти мільйонів доларів, аби лише не виконувати це правило, яке забороняло направляти жінок в клініки на аборти.

Також Департамент праці запропонував правило, яке має на меті захистити працівників від дискримінації під час приймання на роботу і від звільнення через релігійні мотиви. Критики кажуть, що якщо це правило запровадять, то роботодавці зможуть дискримінувати ЛГБТ-спільноту.

Міністерство юстиції подало до Верховного суду коротку довідку про те, що федеральний закон дозволяє звільняти працівників за те, що вони є трансгендерами. У записці йдеться про три випадки дискримінації ЛГБТ-спільноти на робочому місці, які розглядатиме суд.

Раніше цього року Міністерство охорони здоров’я і соціального забезпечення видало згоду на відмову, що дозволяє агентству по патронатному вихованню в Південній Кароліні відмовляти в наданні послуг одностатевим і нехристиянським сім’ям. МОЗ також скасував недавно вжиті заходи щодо захисту трансгендерів від дискримінації у сфері охорони здоров’я.

Ці та інші дії, спрямовані на обмеження прав на аборти й права ЛГБТ-спільноти, допомогли багатьом консервативним християнам ігнорувати інші аспекти президентства Трампа.

Преподобний Роберт Джеффресс, пастор Першої баптистської церкви Далласа і частий гість Білого дому, передбачив, що Трамп отримає навіть більше голосів євангелістів у 2020 році, ніж у 2016 році, коли вони допомогли забезпечити йому перемогу.

“Коли він балотувався у 2016 році й обіцяв проводити політику за життя і за релігію, більшість з тих, хто проголосував за нього не знали, чи виконає він ці обіцянки”, – сказав Джеффресс. “Коли вони озираються назад, то бачать, що віндосягає усіх цілей. … він виграє з ще більшим відривом на підставі стримання обіцянок.”

Те ж саме відзначають й релігійні консерватори, а ліберальні активісти спостерігають це все з тривогою.

Рейчел Лазер, президент і генеральний директор організації “Американці за відділення церкви від держави”, стурбована тим, що мантра “релігійної свободи” використовується для захисту одних американців і заподіяння шкоди іншим.

“Це не може бути релігійна свобода тільки для білих євангельських християн – це повинна бути релігійна свобода для всіх нас”, – сказала вона. “Ми є свідками розколу, коли Трамп і його друзі та релігійні екстремісти по всій країні продовжують відмовлятися від поділу державно-конфесійної приналежності.”

Американський союз громадянських свобод входить в число декількох організацій, які намагаються заблокувати деякі дії адміністрації в суді.

“По суті, це список бажань груп, які дотримуються вельми крайніх і дискримінаційних поглядів на те, що означає релігійна свобода, — сказав Ян Томпсон, старший представник ACLU в Вашингтоні.

“Важливо не розглядати будь-яку з цих стратегій у відриві одна від одної, а розглядати їх як частину скоординованих зусиль адміністрації, що вживаються різними відомствами”, — сказав Томпсон. Він настійно закликав контрольовану демократією Палату представників офіційно заявити про своє неприйняття цієї політики й провести розслідування щодо тих дій, які представляються особливо проблематичними.

Як праві, так і ліві активісти відзначають, що численні призначення Трампа федеральними суддями віталися релігійними правими як потенційний довгостроковий стимул для досягнення своїх цілей.

Ми з задоволенням відзначаємо призначення суддів конституціоналістів, в тому числі двох чудових суддів Верховного суду (Нілу Горсуха і Бретта Кавано), і з нетерпінням очікуємо нових призначень у федеральній судовій системі “, – сказав Брюс Хаускнехт, судовий аналітик організації “У центрі уваги — сім’я “.

Пітер Монтгомері з організації “Народ за американський шлях”, який часто критикує релігійні консервативні групи, заявив, що їх підтримувана Трампом програма “є поганою новиною для жінок в США і в усьому світі, для ЛГБТ-спільноти та для принципу, згідно з яким гроші платників податків не повинні використовуватися для фінансування дискримінації “.

“Трамп просуває релігійні пріоритети в короткостроковій перспективі через адміністративні заходи й в довгостроковій перспективі через призначення молодих правих ідеологів на довічні посади в федеральній судовій системі”, — додав Монтгомері у своєму листі.

Дії адміністрації Трампа є різким протиставленням дій Барака Обами, який підтримав права на аборт і одностатеві шлюби, зобов’язав включити контрацептиви в Закон про доступну медичну допомогу, дозволив трансгендерам відкрито служити в армії й дав вказівки шкільним округам, що вони повинні дозволити трансгендерам користуватися ванною за своїм вибором.

Альянс “Захист свободи” входить в число консервативних юридичних груп, які виступали проти численних ініціатив часів Обами й вітали кроки Трампа щодо їх зміни.

Більше про діяльність Дональда Трампа:

“Захист життя, свободи слова та релігійної свободи ніколи не повинен залежати від політичних і культурних примх”, — заявила Крістен Вагонер. “Це конституційні гарантії, і ми вдячні, що адміністрація визнає цю реальність і робить серйозні кроки для виправлення несправедливості й захисту всіх американців”.

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте розвиток сайту "Слово про Слово"

Slovoproslovo.info – Газета “Слово про Слово є неприбутковим проєктом і працює коштом пожертв.

 Ми прагнемо забезпечити якісну незалежну християнську журналістику, якій ви можете довіряти. Але на те, що ми робимо, потрібно багато важкої праці, часу та грошей.

 Просимо вас фінансово підтримати розвиток та діяльність цього інформаційного християнського ресурсу.

Джерело: religionnews.com

Попередня Стаття

Знайшли вівтар, що проливає світло на війну Ізраїля проти Моавитян

Наступна Стаття

Марен Мерсенн - біографія

Без коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *