Християнські новини

Содом і Гоморра: вчені прийшли до несподіваного висновку

Археологи, які ось уже 13 років ведуть розкопки на території Йорданії, вважають, що знайшли там руїни легендарних біблійних міст Содом і Гоморра і зрозуміли, як і чим вони були знищені. Про свої відкриття американські дослідники з Південно-західного університету Трійці Альбукерке (Trinity Southwest University in Albuquerque) розповіли на недавній щорічній зустрічі American Schools of Oriental Research, яка пройшла в Денвері, Колорадо. З суттю їх доповіді познайомив портал Science News.
З Біблії випливає, що десь в районі Мертвого моря перебували міста Содом і Гоморра. Місцевих грішників нетрадиційної сексуальної орієнтації – “перелюб та ходили за іншим тілом” (Юд. 1: 7) – Бог і знищив разом з містами.
Єдиної думки про те, де конкретно перебували населені гомосексуалістами міста і селища, у археологів не було. Періодично, починаючи з 20-х років минулого століття, вони розкопували обнадійливі руїни, обпалені пожарищами. Знаходили руїни навіть на дні Мертвого моря, обстежуючи його на підводних човнах. Але не факт, що ті самі.
Нинішні дослідники вважали найбільш перспективними околиці Таль-ель-Хамман, найбільш підходящі на вигляд під місцевість, описану в Біблії. Копати тут починали археологи з Південно-західного університету Трійці в Нью-Мексико (Trinity Southwestern University in New Mexico) під керівництвом Стівена Колінса (Steven Collins), продовжили їхні колеги з Альбукерка, ведені Філіпом Сільвою (Phillip Silvia).
Шумерський астроном того часу розповів про стрімку вогняну кулю, описав її траєкторію і розташування сузір’їв на небосхилі.
На основі досліджених даних і за допомогою комп’ютерної програми Хемпселл і Бонд відтворили картину доісторичного зоряного неба. І з’ясували: астероїд впав в досвітні години 29 червня 3123 року до нашої ери. Дата – нехай і з натяжкою – укладається в тимчасові рамки, окреслені американськими археологами.
Шумерський астроном, схоже, був очевидцем жахливої ​​катастрофи.
Ось тільки астероїд впав не на Содом і Гоморру, а на область Тірольнинешніх австрійських Альп.
На думку вчених, відбулося наступне: розпечені уламки небесного тіла, що ринулися по ходу, спалюючи і знищуючи все на своєму шляху аж до «країни Йордану». А могло утворитися грибоподібна хмара, як від ядерного вибуху. Загинаючись, воно знову увійшло в атмосферу в районі Мертвого моря. Температура хмари – понад 400 градусів. Її було досить, щоб спопелити розташовані там Содом і Гоморру.
В Альпах, в тірольському містечку Кофельс (Köfels) справді є вельми дивний ландшафт, давно спантеличує геологів: нібито щось знесло гору.

Астероїд що впав був діаметром приблизно в 800 метрів, як вважають британські дослідники. Саме він і зніс гору, але не залишив кратера. Тому що врізався в Землю під дуже гострим кутом – близько 6 градусів. Майже по дотичній. Вибухнув ще в повітрі, утворивши вогненну кулю діаметром майже в 5 кілометрів. Вона, немов кумулятивний снаряд, і розпорошила в пил п’ятикілометрову гору. Спустошивши на своєму шляху приблизно мільйон квадратних кілометрів.

Більше про біблійну археологію:

“А Господь послав дощ на Содом і Гоморру — сірку й вогонь від Господа з неба; і зруйнував ті міста й усю околицю, усіх мешканців міст і все, що виростало із землі. А його дружина озирнулася назад — і стала соляним стовпом. Вранці Авраам поспішив до місця, де стояв перед Господом, поглянув у напрямку Содома й Гоморри та навколишньої землі і побачив: аж ось — підноситься полум’я із землі, наче дим з печі” .

Біблія (Бут. 19)

Джерело: gcshelp.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button