Домашня»Здоров'я»Зір людини недосконалий?

Зір людини недосконалий?

7
Поширень
Pinterest WhatsApp

У науковому світі вже досить давно існує поширена думка про те, що у людей зір набагато гірший ніж у тварин, таких, як кальмари, сови й восьминоги. З цього випливає очевидне запитання, невже Бог дав кращий зір тваринам, а Своєму самому дорогоцінному творінню – людям – ні?

Щоб відповісти на це питання, потрібно бути знайомим з анатомією і середовищем існування названих тварин і людини.

Цікаво, що у сов зір у чомусь дійсно кращий за наш. У порівнянні з оком людини у сов набагато менше колб і більше паличок, які відповідають за чорно-білий сутінковий зір.

зір
Око сови

Щільність паличок в сітківці сов в п’ять разів перевищує такий показник у людини, але це пов’язано з необхідністю цих птахів в сприйнятті об’єктів в сутінках, і на великій відстані. Очі сов НЕ кулястої форми, як здається. Вони мають телескопічну форму. Це звужені спереду і розширені ззаду циліндри. Кришталик ока сови розміщується в довгій трубці. По суті це яскравий телеоб’єктив. Величезний зрачок сприймає саму найменшу кількість світла. Вражаючі дані наводить норвезький натураліст Сверре Фьельстад у своїй книзі “Летіла птиця”. Виявляється, звичайна сіра сова має можливість помітити мишу при силі світла однієї стеаринової свічки, яка горить на відстані вісімсот метрів.

зір
Сіра сова (Strix aluco)

Але так, як у сови очі практично нерухомі, на відміну від людини, сови можуть повертати голову на 270 ° (135 ° в будь-якому напрямку від центрального положення). Також, сови мають 70-градусне поле зору, коли люди мають 140-градусне. Тому, твердження, що сови мають кращий зір ніж люди досить спірне, і буде змінюватися в залежності від контексту.

Тепер трохи про головоногих молюсків – кальмарів і восьминогів

зір
Око восьминога

Вчених найбільше дивує те, що будова нашого ока і восьминога дивно схоже, однак, вони наскільки схожі, настільки й відмінні. Різниця полягає в тонкій будові сітківки. У нас сітківка, яка знаходиться на дні задньої камери ока, лежить під шаром нервових волокон утовреними ґанґлійними, амакріновими, біполярними й горизонтальними клітинами. Тому світло, що надходить через рогівку повинне спочатку пройти через ці шари клітин перш ніж досягне світлочутливих рецепторів – паличок і колбочок. У восьминогів же все навпаки – світлочутливі рецептори лежать на поверхні нервових волокон. Обумовлено це середовищем існування, оскільки нервовий шар захищає наші світлочутливі рецептори від сонячного УФ випромінювання, в той час як головоногі молюски захищені шаром води, в якому, власне, і живуть. А ось найбільше з очей – у гігантського кальмара.

зір
Око гігантського кальмара

Діаметр його ока 27 см, а діаметр зіниці – 9 см. Це дозволяє йому вловлювати навіть найслабше світло, викликаний біолюмінесценцією глибоководних тварин. Отже, всі тварини і людина мають ідеальний зір у своєму середовищі проживання, де створив їх Бог. Він подбав про кожного!

Автори: Олексій Мінькач, О. Бабицький

Приєднатися до нас у Facebook  Twiter   Instagram

Підтримайте журналістів slovoproslovo.info!

Кожне пожертвування має значення

Криза та епідемія – час, коли достовірна інформація життєво важлива. Але криза – це час, коли незалежні християнські медіа (а саме вони надають християнський погляд на все, що відбувається) дуже вразливі. Ваша підтримка важлива для нас і дозволить нам і далі робити нашу роботу.

Кожен внесок, неважливо наскільки великий він чи маленький, – це голос на підтримку християнської журналістики. Дякуємо!

Пожертвувати

Виберіть варіант, який вам найбільше підходить. Щиро дякуємо вам за вашу щедрість! .

Пожертву із-за кордону можна надсилати на картковий рахунок:

5168 7427 1505 4262 (JAKOBCHUK ANATOLIJ)

IBAN: UA343052990000026204691061008

Попередня стаття

Сенат США відхилив законопроекти спрямовані на боротьбу з абортами

Наступна стаття

В Україні зареєстрували перший випадок коронавірусу. Пам’ятка для церков

Немає коментарів

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *