Поговоримо про наш мозок

Між комп’ютером і людським мозком – величезна різниця. Перший передає інформацію за допомогою електрики, мозок – за допомогою сильнодіючих хімічних речовин. Припустимо, ви випадково торкнулися розпеченої сковороди. Менше ніж за дві десятих частки секунди мозок виконає величезну кількість операцій, в організмі відбудуться мільйони хімічних реакцій … і в результаті ви блискавично відсмикуватиме руку!
Залежно від ситуації наш мозок за допомогою тих чи інших хімічних речовин передає інформацію по внутрішніх каналах і по нервах, які пов’язують його з рештою організму. Поки вчені зуміли розпізнати близько п’ятдесяти таких речовин. Ці речовини діють в поєднаннях, завдяки чому можлива передача понад вісімсот видів хімічних повідомлень.
На відміну від комп’ютера, мозок не має готових каналів для передачі повідомлень. Інформація в мозку не рухається строго визначеним шляхом, як в комп’ютері, а, скоріше, вільно плаває в якомусь «хімічному бульйоні». Канали інформації в мозку змінюються в міру накопичення досвіду. Якщо в комп’ютері все залежить від мови програмування, то мозок пише собі програми сам, вирішуючи найскладніші завдання, про які ми навіть не підозрюємо.
І якщо вже комп’ютер – результат копіткої роботи вчених, то чи є сенс доводити, що набагато складніше влаштований людський мозок – лише результат ланцюжка випадковостей в природі?
Псалом 118: 100
«Я мудріший за старших, бо держуся наказів Твоїх».
Джерело: День з Творцем
[sc name=”futerblock” ]