Варто замислитись

Поговоримо про наш мозок

Між комп’ютером і людським мозком – величезна різниця. Перший передає інформацію за допомогою електрики, мозок – за допомогою сильнодіючих хімічних речовин. Припустимо, ви випадково торкнулися розпеченої сковороди. Менше ніж за дві десятих частки секунди мозок виконає величезну кількість операцій, в організмі відбудуться мільйони хімічних реакцій … і в результаті ви блискавично відсмикуватиме руку!

Залежно від ситуації наш мозок за допомогою тих чи інших хімічних речовин передає інформацію по внутрішніх каналах і по нервах, які пов’язують його з рештою організму. Поки вчені зуміли розпізнати близько п’ятдесяти таких речовин. Ці речовини діють в поєднаннях, завдяки чому можлива передача понад вісімсот видів хімічних повідомлень.

На відміну від комп’ютера, мозок не має готових каналів для передачі повідомлень. Інформація в мозку не рухається строго визначеним шляхом, як в комп’ютері, а, скоріше, вільно плаває в якомусь «хімічному бульйоні». Канали інформації в мозку змінюються в міру накопичення досвіду. Якщо в комп’ютері все залежить від мови програмування, то мозок пише собі програми сам, вирішуючи найскладніші завдання, про які ми навіть не підозрюємо.
І якщо вже комп’ютер – результат копіткої роботи вчених, то чи є сенс доводити, що набагато складніше влаштований людський мозок – лише результат ланцюжка випадковостей в природі?
Псалом 118: 100
«Я мудріший за старших, бо держуся наказів Твоїх».

Джерело: День з Творцем

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Схожі статті

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button