СвітХристиянські новини

Заборона відвідувати церкви та обмеження громадянських прав – переслідування в Марокко

Влада забороняє марокканцям, які прийняли християнство, відвідувати церкви, а також погрожує християнам обмежити громадянські права. Про це повідомляє Слово про Слово з посиланням на catholicnews.org.ua.
До Марокко приїжджає багато туристів. Їм дозволяється відвідувати церкви, які були побудовані для них й для іноземців, які там працюють. Однак тим корінним марокканці, які прийняли християнство та відмовилися від ісламу, категорично заборонено відвідувати церкви – їм погрожує за це на арешт.

В Марокко існує вільне віросповідання для всіх іноземців. Проте є обмеження для населення, яке прийняло християнство. Ось як про це пише Джавад Елхаміді:

«Отже, є дві християнські громади: легальна, тобто іноземці, які живуть тут, і нелегальна – марокканці, які навернулися в християнство з Ісламу і зустрічаються для молитви в приватних будинках, боячись переслідування».

А ще священника, який дозволив прийняти в храм марокканця-християнина, можуть звинуватити у прозелітизмі, що є злочином, за який людина може бути позбавлена волі на строк до трьох років.
Джавад Елхаміді, голова марокканської Асоціації релігійних прав і свобод, так описує ситуацію:

«Деяких людей заарештовують три рази на тиждень. У поліцейському відділенні їх переконують повернутися до ісламу і залякують, коли вони відмовляються».

Щобільше, законодавство міської влади декларує, що всі марокканці є мусульманами, тому кожен, хто приймає християнство, повинен враховувати неминучі обмеження громадянських прав. Також християн звинувачують у богохульстві. Часто їх затримують на тривалі терміни, а іноді вони стають жертвами насилля.
Правозахисник розповів про один з випадків  арештів поліцією сім’ї затриманих християн.
Ця історія про Мохаммеда Аль-Могана, мусульманина з міста Ель-Хаджеб, який прийняв християнство. Одного разу роботодавець Мохаммеда дізнався про це і погрожував йому смертю, притуливши пістолет до скроні чоловіка.
Мохамед повідомив в поліцію, але ті сказали йому нікому не розповідати про прийняття християнства і погрожували його сім’ї. Через півроку Мохаммеда Аль-Могана заарештували й засудили до шести місяців ув’язнення. А ще допитували його дружину і дітей.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button