СвітХристиянські новини

Експерти ООН стривожені повідомленнями про трансплантацію органів у китайських в’язнів-меншин. Християни також є в цьому списку

14 червня експерти ООН по правах людини заявили, що вони стривожені повідомленнями про ймовірну насильницьку трансплантацію органів у Китаї в меншин, що включають практикуючих Фалуньгун, уйгурів, тибетців, мусульман і християн, які утримуються під вартою в країні.

Джерело: inlight.news з посиланням на ohchr.org, dw.com та vesma.today

У заяві експерти зазначили, що уряд Китаю примусово вилучає органи, аби протистояти конкретним етнічним, мовним або релігійним меншинам, які утримуються під вартою, часто без пояснення причин арешту або видачі ордерів на арешт у різних місцях.

Вони глибоко стурбовані повідомленнями про дискримінаційне поводження з ув’язненими або затриманими за ознакою їх етнічної приналежності, релігії або переконань.

Відомо, що найбільш поширеними органами, які вилучають в ув’язнених, є серце, нирки, печінка, рогівка і, рідше, частини печінки. Ймовірно у цій формі торгівлі людьми медичного характеру беруть участь фахівці сектору охорони здоров’я, зокрема хірурги, анестезіологи та інші медичні фахівці.

Експерти ООН з прав людини раніше порушували це питання перед урядом Китаю у 2006 і 2007 роках. Тоді уряд КНР не зміг надати інформацію про джерела органів.

Повідомляється також, що тіла загиблих ув’язнених сім’ям не видають. Експерти закликають Китай негайно відреагувати на звинувачення у «вилученні органів» і дозволити незалежний моніторинг з боку міжнародних правозахисних організацій.

У відповідь член китайського представництва в Женеві звинуватив експертів ООН в наклепі. Він повідомив, що Пекін «захищатиметься проти цих звинувачень і категорично їх відкидає». За його словами, експерти ООН стали жертвами антикитайської дезінформації з боку сепаратистів. Вважається, що подібних репресій в Китаї не було з часів Культурної революції.

У 2019 незалежний трибунал з насильницького вилучення органів у в’язнів совісті в Китаї (China Tribunal) вже публікував дані про те, що в країні триває практика насильницького вилучення органів у в’язнів. Ще у 2014 році китайський уряд стверджував, що подібні випадки припиняться, однак China Tribunal зібрав дані, які доводять, що це не так, і представив їх на засіданні в Лондоні.

За різними оцінками, в Китаї проводиться від 60 до 100 тисяч операцій з пересадки на рік, і ця цифра значно перевищує дані, зазначені в офіційних урядових джерелах.

Читайте також:

Нагадаємо, що в таємних китайських таборах утримують християн, аби їх «перевиховувати». По факту в цих таємних концтаборах уряд Китаю з християн знущається.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button