Християнські новини

За проповідь північним корейцям убито китайського пастора

За даними анонімного джерела, вбито пастора, який проповідував Євангеліє мешканцям Північної Кореї. За свою місіонерську роботу він розповів що Бог реальний більше ніж 1000 людям.
Некомерційна організація Voice of the Martyrs зазначає, що Хан Чунг-Райолу, китайський пастор корейського походження, ще в 2003 році був в списку найбільш розшукуваних Пхеньяном християнських лідерів за його благодійну діяльність та відданість поширенню Євангелія.
Хан, який служив у прикордонному місті Чанбай з початку 1990-х років, на протязі багатьох років служив тисячам північнокорейців, багато з яких втекли з голодуючої країни в пошуках їжі і роботи. Пастор надавав практичну допомогу, таку як надання їжі та одягу, і знайомив людей з Євангелієм, а потім відправляв їх назад в Північну Корею, щоб вони ділилися Доброю Новиною і допомагали своїм сім’ям.
Після того, як в 1993 році Хан допоміг заснувати церкву Three-Self Church біля північнокорейського кордону, він допомагав сиротам, жінкам, поневоленим проституцією, голодуючим солдатам і багатьом іншим.
Одна людина, якій допоміг Хан, Санг-чул, розповіла свою історію в короткометражному фільмі, випущеному організацією Voice of the Martyrs.
«У початковій школі нас учили, що всі місіонери є терористами», – каже Санг-чул в відео. «Вони говорили нам, що спочатку місіонери будуть з тобою добрими, але коли вони привезуть тебе до себе додому, вони вб’ють тебе і з’їдять твою печінку».
Кореєць сказав, що у нього немає роботи ні їжі в його селі, тому, як і інші, він пробрався через гори в Китай. По дорозі він збирав гриби в надії продати їх на ринку.
«Я взагалі не говорю по-китайськи, але в горах я зустрів чоловіка. Він сказав: «Я можу допомогти тобі продати гриби. І він не обдурив мене. Він дав мені всі гроші від продажу, і в той час я не знав, що він пастор Хан», – згадував Санг-чул.
«Протягом наступних двох років я повертався до гір кілька разів», – продовжив він. «Кожен раз пастор Хан допомагав мені. Одного разу я запитав, чому він це робить, адже він сам був у великій небезпеці, допомагаючи північнокорейцям».
«Це тому, що я християнин», – сказав тоді Хан.
І ось одного разу Хан сказав йому: «Бог реальний. У кожної людини є надія ». Але Санг-чул задавався питанням, чи може пастор сказати слово «Хананім» – «Бог».
«Я не міг повірити, що він скаже це слово« Бог ». Ніхто не говорить це слово », сказав Санг-чул. «Ми знаємо, що це акт зради. Це може привести до того, що вночі до Вас прийдуть солдати, і Ви вже не повернетеся живим».
Він сказав, що в такому випадку «ніхто ніколи навіть не посміє запитати, куди Ви пішли».
Незабаром Санг-чул переконався, що християнство істинне, і попросив пастора дати йому Біблію. Спочатку Хан вагався, не бажаючи наражати на небезпеку свого друга.
«Але з часом я переконав його», – сказав Санг-чул. «Я показав Біблію своїй дружині. Спочатку вона відмовилася навіть дивитися на неї … вона знала, що якщо хто-небудь повідомить, що Ви навіть поглянули на Біблію, Вас заарештують. Вас і всіх Ваших родичів відправлять до концтаборів на довгі роки».
Але з часом дружина Санг-чула також прийняла християнство і знайшла надію.
Одного разу влітку 2016 року Санг-чул почув, що деякі північнокорейці були удостоєні честі за вбивство християнського «терористичного» місіонера.
«Ми знали, що це був пастор Хан», – сказав він. «Хто ще це міг бути? Ми були налякані. Чи знали вони, що він був моїм другом? Чи знали вони, що я зустрічався з ним багато разів?»
У 2016 році організація Voice of the Martyrs повідомила, що Хан був жорстоко вбитий в Китаї в Чанбае. Понівечене тіло пастора було виявлено лише через декілька годин після того, як він покинув будівлю своєї церкви в Чанбае. На момент смерті йому було всього 49 років.
«Пастор Хан віддав своє життя, але він дав надію мені і багатьом іншим північнокорейцям», – сказав Санг-чул. «І, незважаючи на постійну небезпеку, багато хто з нас будуть продовжувати ділитися посланням про те, що Бог реальний».

Більше про переслідування в Північній Кореї:

На закінчення північнокорейський християнин сказав: «Ми сподіваємося, що наша жертва, коли прийде день, буде коштувати того ж, що і для пастора Хана».
Voice of the Martyrs закликає людей «молитися за сміливих християн, які щодня ризикують своїм життям, щоб поділитися надією Христа в Північній Кореї».
Північна Корея за останні 18 років увійшла в список найгірших країн у світі за рівнем переслідування християн. Згідно зі списком World Watch List організації Open Doors USA. В країні християнство в підпілля ті, хто сповідує Христа або спійманий через зв’язок з місіонерами, і стикаються з серйозними наслідками, такими як тортури і тюремне ув’язнення.

Джерело: cnl.news

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button