Світ

Державний департамент США оприлюднив звіт 2022 року про міжнародну релігійну свободу

Державний департамент США оприлюднив свій звіт 2022 року про міжнародну релігійну свободу (IRF). Звіт, що аналізує статус релігійної свободи в кожній країні, публікується щорічно і є важливим інструментом для підвищення розуміння переслідування у всіх його формах у всьому світі.

Джерело: persecution.org

При оприлюдненні звіту, Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив:

«Ми захищаємо право вірити або не вірити, не лише тому, що це правильно, але і тому, що надзвичайне добро, яке віруючі можуть зробити в нашому суспільстві та у всьому світі, щоб сприяти миру, доглядати за хворими, захищати нашу планету, розширювати можливості для недостатньо обслуговуваних спільнот та багато іншого».

Державний департамент відзначив, що деякі країни показали поліпшення у релігійній свободі у 2022 році, включаючи Бразилію, яка прийняла закон, який визначає дискримінацію релігійних практик як злочин. Законодавці в Бразилії також закріпили захист релігійної свободи для послідовників афро-бразильських релігій, які є релігійними групами-меншинами, які історично стикалися з дискримінацією через свої переконання в країні.

А в Центральноафриканській Республіці влада продовжує переслідувати випадки релігійного насильства та інших порушень прав людини проти мирних жителів після військового перевороту у 2003 році. У липні Ідріс Ібрагім Халіл був арештований за воєнні злочини, які призвели до вбивства багатьох мирних жителів, включаючи різанину у 2018 році, в якій загинуло понад 100 християн.

Однак, серед окремих випадків поліпшення є глобальний тренд, який говорить про погіршення ситуації для релігійних меншин у всьому світі. Наприклад, звіт IRF викликав глибоку стурбованість ситуацією в Ірані, де уряд систематично засуджує протестувальників за обвинуваченнями в поширенні анти-ісламської пропаганди. Звіти свідчать, що цим в’язням винесено покарання, включаючи ампутації, бичування, одиночне ув’язнення та смертну кару.

У Нікарагуа католицька церква стикалася з дискримінацією з боку уряду та суспільства, включаючи довільні арешти, утримання податкових пільг, загрози смертю та незаконний вхід. Антикатолицький настрій подальше підтримував президент Даніель Ортега, який викликав до арешту священників та єпископів по всій країні, назвавши їх «злочинцями» і «змовниками на державний переворот».

А в Нігерії звіт акцентував увагу на постійному насильстві проти мусульман та християн, особливо в північному регіоні. Терористичні групи, воєнізовані пастухи та злочинні групи продовжують бути націлені на атаки релігійних меншин, поки уряд Нігерії замовчує їхні страждання.

Читайте також:

У листопаді 2021 року Державний департамент вилучив Нігерію зі списку країн, що викликають особливе занепокоєння (CPC), хід, який викликав широке та постійне засудження від організацій, які стежать за правами людини. CPC призначаються країнам, які допускають «систематичні, тривалі та грубі порушення релігійної свободи».

За Законом про міжнародну релігійну свободу (IRFA), президент має 90 днів після оприлюднення звіту IRF, щоб внести ці призначення.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button