війна

За останній місяць кількість бездомних українців в Англії зросла на 22 %

За останній місяць кількість бездомних українців в Англії зросла на 22 %. З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну на територію Великої Британії виїхало 134,2 тис. українських біженців, але під час війни тисячі українських сімей, які там проживали, залишилися без даху над головою.

Джерело: УНІАН

Протягом кількох днів понад 150 000 людей погодилися прихистити українців, пропонуючи свої вільні кімнати, літні будиночки та прибудови. Одних прийняли на рік, інших на невизначений термін; багато хто приймав людей на шість місяців, − мінімум, який вимагав уряд, не знаючи на той час, скільки триватиме війна.

За це кожне домогосподарство отримувало від держави щомісячну «подяку» у розмірі 350 фунтів стерлінгів.

Наразі, за даними видання, кількість евакуйованих до Великої Британії українських родин, офіційно зареєстрованих як бездомні, досягла 1915 осіб. При цьому 70 % цих сімей мають дітей.

Кількість українських сімей, які вважаються безпритульними в Англії, за останній місяць збільшилася на 22 % − за цей час 350 зареєструвалися як безпритульні (експерти кажуть, що реальна кількість українців, що ризикують стати безпритульними, буде вищою).

Асоціація місцевого самоврядування (LGA), національний представницький орган, заявляє, що вони «глибоко стурбовані» щораз більшим числом.

Коли домовленість про хостинг добігає кінця, в цей час для українців відкриті наступні шляхи: знайти нового господаря, орендувати житло десь у приватному порядку або домовитися з господарем про продовження перебування.

Варто зазначити, що багато біженців з України не можуть собі дозволити орендувати житло у Великій Британії: при укладанні угоди необхідно заплатити за три місяці вперед.

Біженці з України в Європі

Нагадаємо, що близько 4,2 мільйона українців зараз перебувають під тимчасовим захистом в ЄС. Усі вони виїхали з України після початку повномасштабної війни Росії проти України у лютому 2022 року.

Євросоюз готується продовжити статус захисту для українських біженців до березня 2024 року. Водночас українцям, які хотіли б надовго повернутися в Україну, не потрібно відмовлятися від статусу тимчасового захисту в ЄС, пише УНІАН.

Читайте також:

 

Керівництво Німеччини також почало готуватися до можливого нового напливу біженців з України. Зараз їхня кількість зменшилася приблизно до 150 осіб на добу, але з наближенням зими ця кількість може зрости.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!