Християнські новини

Відбулася прес-конференція 500-річчя Реформації в Україні та світі

В інформаційному агентстві УНІАН 20 грудня відбулася прес-конференція на тему «500-річчя Реформації в Україні та світі». Організатори та учасники презентували проект, який стартує 25 грудня на Європейській площі Різдвяним концертом та триватиме увесь 2017 рік.
У 2017 році Україна відзначає 500-річчя Реформації. Ця подія підтверджена Указом Президента України та відповідним розпорядженням Кабміну. Реформація — це унікальний духовний, соціокультурний, економічний феномен, який став одним із рушіїв розвитку Європи, США та інших країн світу. Чи є в України шанс повторити історію Норвегії, Великої Британії, США та Південної Кореї?
Під час прес-конференції очільники протестантських громад України говорили про роль євангельсько-протестантської церкви в даному проекті, презентували Всеукраїнський флешмоб, який пройде 25 грудня.
Павло Унгурян — народний депутат України, голова Всеукраїнського оргкомітету з відзначення 500-річчя Реформації представив спікерів і коротко розповів про ідею відзначення 500-річчя Реформації протягом 2017 року в Україні.
Найкращим святкування 500-річчя Реформації буде її продовження для українського суспільства, впевнені організатори святкування R500. Зокрема, про це під час прес-конференції у Києві, в агенції УНІАН 20 грудня заявив голова Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів Валерій Антонюк.

«Коли ми згадуємо про 500-річчя Реформації, коли Бог розпочав перетворення, ми чудово розуміємо, що західна цивілізація і сьогодні користується тими плодами, які народились ще тоді, — підкреслив Антонюк. — Найкраще святкування — це продовження Реформації. Не лише наше суспільство, а й Церкви України потребують реформ та глибинних перетворень, які стали благословенням для нашого народу».

За його словами, святкування протягом року матиме декілька цілей: повернутись у минуле та згадати найважливіше; оцінити сьогодення і подумати, як сьогодні мало б розвиватись суспільство; подивитись у майбутнє та побачити, щó церкви могли б запропонувати суспільству.
На думку Михайла Паночка, старшого єпископа Церкви християн віри євангельської України, принципи Реформації відображені у притчі про блудного сина:

«Йому було добре з батьком, був у зоні комфорту. Але він вирішив зробити псевдо-реформу, вийти з-під влади та жити по-своєму. Його бажання бути вільним закінчилось повним крахом…І ми бачимо, що ті країни, які відкидають правду Божу, опиняться біля свинського корита, а самі лідери підуть у забуття. Тому правильна реформа є в тому, що син встав і пішов до батька. От і нам треба встати та піти до тих джерел, де ми можемо набути того розквіту, якого так прагне наша країна…Протестантські церкви хочуть посіяти зерна правди та віри, вказувати не на себе, а на знання, де є джерело та сила, що може змінити і людську душу, і ціле суспільство».

Окрім відзначання Різдва у центрі столиці 25 грудня, організатори планують провести концерт у понеділок, 26 грудня. Диригентом на ньому стане Вес Дженсен, нині громадянин Канади, професор Університету Трініті Вестерн. Він розповів, що його прадід був хоровим диригентом на півдні України, але його вбили більшовики у 1919 році. Тоді ж 16-річний дідусь був лише одним з двох осіб, які вижили під час нападу на село, що відбувалось напередодні Різдва. Тому Дженсену було важливо повернутись до України та зіграти шедеври класики, які несуть добру звістку Різдва.
Тезу про продовження Реформації варто сприймати як заклик до дії, певен громадський діяч та політичний експерт Віктор Уколов:

«Реформація в Україні завжди була і лише наростала. Після Майдану ми вперше бачимо визнання 500-ліття на державному рівні, про що свідчить наказ президента… Вперше Україна святкуватиме Різдво з усім світом 25 грудня — не польське Різдво, не католицьке, а справжнє. Приблизно два роки громадські активісти намагаються досягнути визнання цієї дати державою, бо саме вона визначає вихідні. І це законопроект буде розглядатись парламентом саме сьогодні».

Схожі статті

Більше про святкування 500-річчя Реформації?

Організатори святкування 500-ліття Реформації запрошують усіх бажаючих долучитись до масового публічного святкування Різдва Христового уперше в центрі Києва, що відбудеться 25 грудня о 15:00 біля Українського дому на Європейській площі. Програмою запланований виступ великого хору, де буде більше 2000 осіб — заплановані рівно 2017 учасників. Серед виконавців різдвяних пісень та колядок будуть публічні діячі, політики, діячі мистецтва, бізнесмени тощо. Про це повідомляє Тетяна Калениченко.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button