війна

Війна спричинила серйозну кризу у сфері захисту дітей – ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ вважає що наслідки майже 100-денної війни в Україні призвели до руйнівних наслідків для дітей у таких масштабах та темпах, яких не було від часів Другої світової війни. Наразі понад 2,2 мільйона дітей у країнах, які приймають біженців та три мільйони дітей в Україні потребують гуманітарної допомоги. Майже двоє з трьох дітей були переміщені внаслідок бойових дій.

Джерело: unicef

За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, в Україні щодня гинуть двоє дітей і четверо отримують поранення, переважно в результаті вибухів у населених пунктах.

Цивільна інфраструктура, від якої залежать діти, продовжує зазнавати ушкоджень або руйнуватися. Наразі щонайменше 256 медичних закладів і кожна шоста «безпечна школа», яку підтримує ЮНІСЕФ на сході країни, пошкоджені. Також постраждали сотні інших шкіл по всій країні. Умови життя дітей на сході та півдні України, де загострилися бойові дії, стають дедалі нестерпними та небезпечними.

«1 червня – Міжнародний день захисту дітей в Україні та в усьому регіоні, – зазначила Виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел. – Замість того щоб святкувати цю подію, ми невпинно наближаємося до 3 червня – 100-го дня війни, яка зруйнувала життя мільйонів дітей. Без термінового припинення вогню та досягнення миру шляхом переговорів діти продовжуватимуть страждати, а наслідки війни позначаться на вразливих дітях у всьому світі».

За словами ЮНІСЕФ, війна спричинила серйозну кризу у сфері захисту дітей. Українські діти, які намагаються уникнути насильства, піддаються значному ризику розлуки з сім’єю, насильства, жорстокості, сексуальної експлуатації та торгівлі людьми. Більшість з них пережили надзвичайно травматичні події. Ці діти терміново потребують безпеки, стабільності, допомоги у захисті дітей та психосоціальної підтримки – особливо ті, хто перебуває без супроводу чи відокремлено від своїх сімей. Найбільше їм потрібен мир.

В той самий час війна та масове переміщення знищують джерела доходу та економічні можливості, залишаючи багато сімей без достатніх доходів для задоволення своїх основних потреб і не в змозі забезпечити належну підтримку своїм дітям.

ЮНІСЕФ закликає до негайного припинення вогню в Україні та захисту всіх дітей від небезпеки. Це включає припинення використання вибухової зброї в населених пунктах та постійних нападів на цивільну інфраструктуру. ЮНІСЕФ також закликає забезпечити повний гуманітарний доступ для безпечного та швидкого доступу до дітей, які потребують допомоги, де б вони не були.

ЮНІСЕФ та його партнери працюють на місцевому рівні в Україні та сусідніх країнах для того, щоб надати гуманітарну допомогу дітям та їхнім сім’ям, включаючи підтримку захисту дітей, водопостачання та санітарії, охорони здоров’я, харчування й освіти.

В Україні ЮНІСЕФ та його партнери доставили життєво важливі медичні та лікарські засоби для майже 2,1 мільйона людей у постраждалих від війни районах; забезпечили доступ до питної води для понад 2,1 мільйона людей у районах, де мережі були пошкоджені або зруйновано; надали психічну та психосоціальну підтримку понад 610 тис. дітей та їхнім батькам й опікунам; а також забезпечила шкільним приладдям майже 290 000 дітей. Близько 300 000 вразливих родин зареєструвалися для участі в програмах грошової допомоги від ЮНІСЕФ і Мінсоцполітики.

Також у країнах, які приймають біженців, ЮНІСЕФ підтримує національні, муніципальні та місцеві системи, які надають основні послуги та захист, особливо для найбільш вразливих дітей. Вони включать в себе навчання прикордонників у боротьбі з торгівлею людьми, розширення можливостей навчання та інтеграцію дітей-біженців у школи, закупівлю вакцин і ліків, а також створення ігрових та навчальних центрів, які дають маленьким дітям відчуття нормальності та полегшення.

У Молдові, Румунії, Польщі, Італії, Болгарії та Словаччині 25 «блакитних точок» ЮНІСЕФ-УВКБ ООН були встановлені вздовж основних транзитних маршрутів, центрів де можна тимчасово зупинитись та які надають підтримку та послуги для родин у дорозі.

У Молдові також перебуває понад 52 000 біженців, більшість із яких жінки, які є домогосподарками, і саме вони охоплені багатоцільовою програмою фінансової допомоги ЮНІСЕФ та УВКБ ООН.

Читайте також: 

Також ЮНІСЕФ оголосив про збір коштів у розмірі 624,2 млн доларів США на підтримку гуманітарної допомоги в Україні та 324,7 млн дол. США для країн, які приймають біженців.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button