Блог Олександра В'ялова

Які запитання ви ставите дітям?

Які запитання ви ставите дітям? Не просто так, а щоб чогось їх навчити?

У мене є три улюблені:

1) Про минуле: “Що хорошого в тебе було сьогодні?”

Зовні він схожий на стандартне питання “як справи?” Але є відчутна внутрішня різниця. За моєї постановки питання виключається риторика ниття та скарг. Звичайно, можна поговорити й про негатив, але в конструктивному ключі – про ті корисні уроки, які нам підніс якийсь неприємний/болісний досвід

2) Про майбутнє: “Які у тебе плани на сьогодні?”

Діти, як і дорослі, можуть мати плани. Різні. Часто діти не планують чогось конкретного або мають намір розважатися та відпочивати. Це нормально. Але є найкращий варіант – допомогти, прочитати, навчитися, зробити, розібратися, повторити, потренуватися, полагодити, прибрати, побудувати, придумати. Коли у дітей такі плани, все що потрібно зробити – похвалити та ввечері поставити запитання номер один). Ну, а якщо з планами туго, треба прийти на допомогу і підказати кілька вартих ідей для втілення

3) Про сьогодення: “Чим я можу тобі допомогти?”

Звісно, ​​дорослі мають допомагати дітям. Але не всяка допомога потрібна, не всяка допомога цінується її одержувачами й тому часом у тат і мам періодично виникають образи: “Ми тут щосили намагаємося, а ти не цінуєш”. Ось чому корисно перекласти частину відповідальності (за прохання про допомогу) на дітей.

Читайте також:

Схожі статті

Просити про допомогу – цінна навичка. Він зміцнює відносини, знижує градус самодостатності, допомагає тим, кого просять допомогти, відчути себе потрібнішими та ціннішими.

Впевнений, що у вас також є улюблені питання до дітей. Поділіться?)

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Олександр В'ялов

Закінчив фізичний факультет Харківського національного університету за спеціальністю «теоретична фізика», викладач фізики вищої категорії, вчитель-методист. Засновник приватної християнської школи «Початок мудрості» Автор книги «Вчені мужі Божі», “Співробітники Творця”.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button