Актуальне

Як отримати користь від читання Біблії

Як отримати користь від читання Біблії? Напевно багато людей бралося за читання Божого Слова, але не в усіх з цього щось вийшло. Як же потрібно читати Біблію з користю для себе?

1. Перш за все, почніть читати Біблію прямо сьогодні

Єдиний спосіб що-небудь зробити полягає у тому, щоби просто зробити. Те саме стосується і читання Біблії – її дійсно потрібно читати! Це означає, що потрібно поставити мету, бажати, прийняти рішення, думати про це – і це просуне вас на один крок. Тут немає якогось легкого шляху, так само як і в молитві. Якщо не можете читати Біблію самі, то попросіть кого-небудь почитати вам.

2. Читайте Біблію зі щирим бажанням зрозуміти її

Не думайте, що головне завдання – це перегорнути певну кількість друкованих листів, що не так важливо, чи розумієте ви прочитане. Деякі невігласи вважають справу зробленою, якщо вони здолали певну кількість розділів у день, хоча, можливо, у них навіть розуміння нема, про що там йдеться, та вони думають про те, як перегорнути закладку на кілька сторінок вперед. Таке відношення перетворює читання Біблії у формальний ритуал. Добре запам’ятайте головний принцип: незрозуміла Біблія не приносить жодної користі! Під час читання постійно ставте собі запитання: «Про що тут говориться?» Докопуйтеся до змісту прочитаного так, як золотошукач.

3. Читайте Біблію з дитячою вірою і покорою

Твердо прийміть рішення повністю вірити усьому, що у ній знайдете, не дивлячись на те, що багато чого з того може суперечити вашим бажанням і упередженням. Твердо вирішіть охоче приймати кожну істину, подобається вона вам, чи ні. Стережіться поганої звички, яка характерна деяким читачам Біблії, – деякі доктрини приймати і відкидати ті, які докоряють або їм самим, або родичам чи друзям. З таким відношенням читання Біблії буде просто марним. Чи нам вирішувати що має бути в Божому Слові? Чи знаємо краще за Бога?

4. Читайте Біблію з готовністю коритися їй і застосовувати її до себе

Щоденно сідайте за читання і вивчення Біблії з рішенням, що будете жити за її правилами, покладатися на її твердження і поступати згідно її повелінь.
Читаючи черговий розділ, роздумуйте над тим, як його зміст впливає на ваше мислення та вчинки і чому він вас учить. Непродуктивно читати Біблію з простої цікавості або академічного інтересу, щоб наповнити свою голову теоретичними ідеями, не дозволяючи цій книзі впливати на своє серце і життя. Читання Біблії тоді приносить найбільшу користь, коли Біблія відображається на практиці.

5. Читайте Біблію щодня

Візьміть собі за правило щоденно читати якийсь розділ Божого Слова і роздумувати над прочитаним. Наша душа щоденно має потребу в Божому Слові, як тіло – в одязі чи їжі. Обід, з’їджений вчора, не нагодує робітника сьогодні, а сьогоднішня трапеза не нагодує на завтра. Виокреміть для цього час. Не читайте поверхнево і з поспіхом. Віддайте Біблії кращу, а не гіршу частину свого часу! Якими б не були ваші плани, візьміть собі за правило приступати до престолу благодаті і Божого Слова кожного дня.

6. Читайте Біблію цілком і по порядку

Боюся, що деякі люди ніколи не читали багатьох розділів Слова Божого. Це, щонайменше, самовпевненість. «Все Писання … корисне» (2 Тим. 3:16). Саме через цю погану звичку недостача збалансованого пізнання істини стала у наш час звичним явищем. У декого читання Біблії нагадує підбирання об’їдків.
Це серйозна помилка – читати Біблію уривками. Звичайно, під час хвороби допускається читати відповідні місця з Писання. Але це може бути винятком, вважаю найкращим підходом почати читати Новий Завіт і відразу Старий, одночасно – прочитати кожен із них від початку до кінця, а потім читати знову.

7. Читайте Біблію, сприймаючи її буквально і чесно

Прийміть рішення розуміти все прямо, а до всіх фантастичних тлумачень відносьтесь обережно. За правило візьміть наступне: що цей вірш Біблії означає у найпростішому значенні, те саме він означає і в глибокому.

8. Зрештою, читайте Біблію, постійно дивлячись на Ісуса Христа

Головне і найбільше завдання всього Святого Письма полягає у свідченні про Ісуса. Старозавітні обряди – це тінь, яка вказувала на Ісуса. Старозавітні визволителі – це прообрази Христа. Старозавітні пророцтва говорять про страждання Христа і про Його Славу, Його перше і друге пришестя, приниження Господа і Його прославлене царство, Його хрест і царський вінець – це скрізь у Біблії. Тримайтеся цієї ниточки, щоб читати і розуміти Біблію правильно.

propovedi.ru

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button