Християнські новини

«Уікліфф» залучатиме до перекладу Біблії носіїв діалектів

Організація яка здійснює переклад Біблії «Уікліфф» створила додаток, щоб залучити носіїв мови до процесу перекладу Святого Письма.
Додаток ParaText Lite дозволяє прискорити процес і поліпшити якість перекладу на різні мови і діалекти. Місцеві жителі створюють початковий проект тексту. Це 80% роботи над перекладом. Повідомляє газета Слово про Слово з посиланням на The Christian Post.
Дуг Хеннум, головний спеціаліст з інновацій в «Уікліфф», розповів, що раніше переклад робили місіонери, яким доводилося самим вивчати місцеві діалекти.
«Ми помітили, що за останні 7-10 років ставлення місцевих змінилося. Раніше вони тільки допомагали місіонерам, а тепер самі хочуть брати участь в процесі перекладу. Вони просять навчити, як і що їм потрібно робити », – сказав Хеннум.
Під час поїздки в західну частину Серенгеті, Африка, Хеннум з командою побачили воїна Масаї зі списом в одній руці і смартфоном в інший.
«Мене вразило, що там у всіх жителів були смартфони. Вони знають, як використовувати цю технологію, але поставте перед ними комп’ютер і вони не будуть знати, що з ним робити, – зазначив він. – Тому, ми дали їм планшети і вони швидко з усім розібралися. Місцеві жителі створюють початковий проект тексту, а це 80% перекладу».

Більше про переклад Біблії:

На наступному етапі лінгвісти допрацьовують тексти, щоб добитися максимальної точності перекладу. Місіонери тепер виконують роль наставників, навчаючи місцеве населення новими технологіями.
«Громада швидше схвалить переклад Письма, який зробив один з місцевих, ніж незнайомий приїжджий», – пояснив Хеннум.

Джерело: The Christian Post

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button