Креаціонізм

Як метелики обманюють кажанів

Якщо вас запитати про кмітливих істот, метелики навряд першими прийдуть вам на думку – власне кажучи, про метеликів ви взагалі не будете думати!

Дослідники університету Вейк Форест ростили кілька кажанів у великих клітках, взявши їх зовсім маленькими дитинчатами. Метою дослідження було спостереження за харчуванням зростаючих мишей і те, як кажани реагують на різну здобич. Серед здобичі, яку вчені пропонували мишкам, були й метелики-ведмедиці.

Гусениці ведмедиці харчуються так, що залишаються абсолютно неїстівними, навіть коли стають метеликами. Метелики-ведмедиці при наближенні кажана видають серію клацань. Кажан пробує метелика на смак тільки один раз, і відразу ж випльовує несмачну комаху. Коли кажанам запропонували різні, але однаково несмачні види ведмедиць, кілька кажанів зважилися спробувати незнайомі види, не звертаючи уваги на попередження клацанням. Вони швидко навчилися того, що незнайомі види теж слід уникати.

Дослідники запропонували кажанам інших метеликів, цілком їстівних, але вони видавали ті самі звуки, що і  несмачна ведмедиця. Три з десяти мишей спробували цього метелика, але інші сім навіть не зробили спроби його зловити. Ці смачні метелики примудрилися обдурити більшість кажанів, і переконати їх, що вони – неїстівні метелики-ведмедиці.

Добро рідко видає себе за зло, але Біблія попереджає нас, що зло буде прикидатися добром.

Читайте також:

2 Послання до Коринтян 11:14

«І не дивно, бо сам сатана прикидається Ангела світла».

Джерело: ДеньзТворцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button