Креаціонізм

Розумні дельфіни з Австралії

Колись вважалося, що тільки людина користується знаряддями. Однак вчені довели, що деякі види мавп і навіть птахів використовують подобу «знарядь». До постійно зростаючого списку тих, хто використовує різні предмети як знаряддя, ми можемо додати дельфінів.

Дослідники вивчали дельфінів в затоці Шарк Бей, Австралія, і помітили, що деякі дельфіни плавають туди-сюди, тримаючи в дзьобах губки. Деякий час поспостерігавши за поведінкою цих дельфінів на поверхні води та в глибині, вчені побачили, що саме вони роблять. Тримаючи губку в роті, дельфін ворушить пісок на дні, виганяючи рибу, яка там ховається.

Потім він викидає губку і з’їдає улов. Покінчивши зі здобиччю, він знаходить губку і повторює свої дії. Вчені підрахували, що близько 10 % самок дельфінів добувають рибу, використовуючи як знаряддя губки. З якоїсь причини самці практично не вдаються до цього прийому. Більш того, більшість самок, які користувалися цим методом, мали спорідненість з двома вагітними самками, які ловили рибу за допомогою губок. Дослідники не дійшли спільної думки, звідки дельфіни взяли такий метод полювання на рибу: дві самки навчили своїх нащадків, чи така поведінка закладена в них генетично.

Оскільки ця поведінка не дуже широко поширена серед дельфінів, здається, що це вивчена навичка, якій старші самки навчили молоде покоління. Зрештою, дельфіни відомі своїм інтелектом, а розум – дар, отриманий ними від Творця.

Читайте також:

Псалом 103: 27

Схожі статті

«Вони всі чекають Тебе, щоб Ти дав їм поживу у свій час».

Джерело: День з Творцем

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button