РелігіяХристиянські новини

Релігійна діяльність іноземних громадян в Україні: ДЕСС розпочала опрацювання

Згідно зі статтею 24 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” ДЕСС (Державна служба України з етнополітики та свободи совісті) розпочала розгляд заявок на погодження канонічної діяльності іноземних громадян в Україні. Про це повідомляє ДЕСС.
У статті йдеться про наступні критерії:

«Священнослужителі, релігійні проповідники, наставники, інші представники закордонних організацій, які є іноземними громадянами і тимчасово перебувають в Україні, можуть займатися проповідуванням релігійних віровчень, виконанням релігійних обрядів чи іншою канонічною діяльністю лише в тих релігійних організаціях, за запрошенням яких вони прибули, і за офіційним погодженням з державним органом, який здійснив реєстрацію статуту (положення) відповідної релігійної організації».

У разі запитань щодо процедури подання заявок, можна звертатися до координатора співпраці з релігійними спільнотами Вячеслава Горшкова за адресою електронної пошти: viacheslav.horshkov@dess.gov.ua.

ДЕСС просить взяти до уваги:

• Офіційним листом з проханням про погодження звертається релігійна організація, яка запрошує (не іноземний громадянин, а саме релігійна організація в Україні).
• Звертатися потрібно до тієї установи, яка реєструвала статут (положення) відповідної релігійної організації. Отже, якщо статут організації реєстрували в центральному органі виконавчої влади, то погодження видає ДЕСС як центральний орган виконавчої влади. Якщо ж статут реєстрували в обласній державній адміністрації (ОДА), то потрібно звертатися саме до ОДА. Аналогічно в разі реєстрації статуту в Київській міській державній адміністрації (КМДА).
• Вимоги до змісту листа й супровідних документів, терміни розгляду залишаються без змін.

Офіційний лист можна передати таки чином:

1. Направити поштою на адресу:
Державна служба України з етнополітики та свободи совісті
вул. Прорізна, 15
м. Київ, 01601
2. АБО залишити в поштовій скриньці за адресою Київ, вул. Прорізна, 15 (скринька для кореспонденції ДЕСС ліворуч від входу – навпроти охорони; на скриньці відповідний напис).
ДЕСС у співпраці з Мінцифри, Мін’юстом, ДМС та МЗС для зручності релігійних спільнот сподівається створити у 2021 році можливості для отримання погоджень електронно у форматі особистих кабінетів релігійних організацій.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button