Православні новини

Єресь «руского міра»: богослови, професори та християнські журналісти підписали Декларацію православних богословів світу

«Рускій мір» оголошений лжевченням – про це йдеться у Декларації православних богословів світу, яке підписали 342 богослови, професори та християнські журналісти з усього світу. Текст переклав священник ПЦУ Богдан Огульчанський.

Джерело: Telegram «Укрінформ»

В Декларації зазначається, що російське вторгнення в Україну – це історична загроза для православної християнської традиції. Однак вищі ієрархи РПЦ відмовляються визнати це вторгнення, роблячи розпливчаті декларації про необхідність миру у світлі «подій» і «військових дій» в Україні.

Також підкреслюється, що війну Путіна проти України підтримала значна частина ієрархії Московського патріархату. Коріння цієї підтримки є певний тип православного етнофілетичного релігійного фундаменталізму, тоталітарного за своїм характером, що отримав назву «Рускій мір» («Російський світ»). Це лжевчення привертає багатьох у Православній церкві й навіть прийнялось ультраправими католицькими та протестантськими фундаменталістами.

Ідеологію «Руского міра» постійно стимулювали і розвивали впродовж останніх 20 років публічні виступи Путіна і Московського патріарха Кирила (Гундяєва). Ця єресь використовується як основне виправдання вторгнення ще з 2014 року, коли Росія анексувала Крим і почала проксі-війну в українському Донбасі, аж до початку повномасштабної війни з Україною та в ході цієї війни.

Богослови, професори та християнські журналісти зауважили, що з моменту інтронізації Патріарха Кирила у 2009 році провідні діячі Московського патріархату спиралися на ці принципи, щоб зірвати богословську основу православної єдності. Принцип етнічної організації Церкви був засуджений на Константинопольському соборі 1872 року.

Основою ідеології «Русского міра» є фальшиве вчення про етнофілетизм, зазначено у документі.

Зауважується, якщо вважати такі хибні принципи дійсними, то Православна Церква перестає бути Церквою Євангелія Ісуса Христа, Апостолів, Нікейсько-Константинопольського Символу Віри, Вселенських Соборів і Отців Церкви. Єдність стає у своїй суті неможливою.

Тому автори Декларації наголосили, що відкидають єресь «Руского міра» і ганебні дії російської влади щодо розв’язання війни проти України, яка спричинена цим мерзенним вченням, що не має виправдання – за потурання Російської Православної Церкви, як дії глибоко не православні, не християнські й противні людству, яке покликане бути «виправданим… просвітленим… і омитим в Ім’я Господа нашого Ісуса Христа і Духом Божим» (Обряд хрещення).

Доповнюється, що так само як Росія вторглася в Україну, так і Московський патріархат, очолюваний патріархом Кирилом, став загарбником у Православній Церкві, наприклад, в Африці, спричинивши розкол і чвари, завдаючи незліченні жертви не лише для тіла, а й для душі, поставивши під загрозу спасіння вірних.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button