Україна

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій опублікувала звернення щодо захисту сім’ї від домашнього насильства

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій 22 грудня опублікувала звернення щодо захисту сім’ї від домашнього насильства.

Джерело: vrciro

У звернені сказано: «Сім’я − це союз плідної й вірної любові між чоловіком і жінкою та є найкращим осередком для народження і виховання дітей. Найбільшими цінностями нашого суспільства є сім’я, дитинство, материнство і батьківство, ці цінності охороняються державою.

Однак ми повинні визнати, що в Україні існує проблема домашнього насильства, яка стосується як світських, так і релігійних сімей. Насильство – це не лише побиття, а й приниження, пасивна агресія, фінансові обмеження, сексуальні домагання та інші форми зневаги до людської гідності. Така поведінка не має нічого спільного з сім’єю та шлюбом, запланованим Богом, тому що сімейні стосунки мають ґрунтуватися на любові, взаємній повазі, довірі та прийнятті кожного члена сім’ї.

Мовчати про домашнє насилля та вважати, що це врятує шлюб або захистить дітей від страждань, велика помилка. Тому що нестримне або безкарне насильство з часом тільки зростає. Сім’я не стане міцнішою, якщо вона ґрунтується на страху і насильстві. Мовчання тільки погіршує ситуацію. Гріх насильства втрачає силу, коли його просвітлюють і визнають. Зло треба називати злом. Без цього покаяння і зцілення стосунків неможливі.

Жертви домашнього насильства можуть сміливо звертатися за допомогою до свого священника, пастора чи релігійної громади, родичів чи друзів або до поліції. Своєчасна реакція на домашнє насильство – це не напад на сім’ю, а спосіб мінімізувати негативні наслідки як для подружжя, так і для їхніх дітей.

Існують різні причини насильства в подружньому житті, зокрема: відсутність зрілої любові, травматичний досвід дитинства, алкоголізм та інші залежності, сексуалізація образу жінки в медіакультурі. Проте церкви та релігійні організації готові протягнути руку допомоги кожній родині, яка потерпає від цього лиха: як жертвам насильства, так і винуватцям. У наших громадах, у тому числі релігійних, має бути сформована здорова культура нетерпимості поведінки, яка зневажає дану Богом людську гідність, цінність та унікальність.

Читайте також: 

Ми хочемо зробити все, щоб наші сім’ї, наші церковні громади були оазисами любові. А любов буде найкращою запобігання поширення насильства».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Цікава й аргументована, як на мою думку, оцінка цього Звернення ВРЦіРО опублікована, зокрема, тут:
    https://politteo.online/novyny/rada-czerkov-opublikuvala-superechlyvu-zayavu-pro-problemu-domashnogo-nasylstva/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button