Сім'яХристиянські новини

Домашнє насильство під час коронакризи збільшилося удвічі – підписано указ президента

Українська влада провела зустріч з представниками громадських та міжнародних організацій щодо реалізації державної політики з протидії та запобігання домашньому насильству. Повідомляє офіційний сайт Президента України.
Під час виступу Глава держави підписав Указ «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства».

«Проєкт указу, який зараз лежить переді мною, спрямований на системну розбудову мережі реагування на насильство. Він втілює базові принципи захисту прав та інтересів постраждалих осіб. Я у вашій присутності хочу підписати цей указ», – сказав Президент.

За словами Володимира Зеленського, в умовах пандемії COVID-19за перші шість місяців 2020 року поліція отримала майже вдвічі більше звернень щодо домашнього насильства, ніж у попередньому півріччі.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив:

«Як сказав Президент України, за перші 6 місяців 2020 року в Україні зафіксовано понад 96 тисяч звернень щодо домашнього насильства. Це удвічі більше, ніж за першу половину минулого року. Це пов’язане, в тому числі із наслідками ось цієї ковідівської кризи, коли люди були вдома і ця проблема домашнього насильства проявилася надзвичайно сильно».

Також він зазначив, що станом на 1 серпня створено 28 притулків для постраждалих від домашнього насильства, працюють 11 денних центрів перебування людей, що потребують захисту.

«І робота над цим напрямком буде продовжуватися. Для підтримки постраждалих працюють майже 400 бригад соціально-психологічної допомоги, підвищено доступність до правосуддя», – доповнив Шмигаль.

Домашнє насильство в Україні вже криміналізовано, але, на переконання Президента, потрібно розробити механізми реалізації ухваленого законодавства й створити систему доступних послуг для постраждалих у регіонах України.

Домашнє насильство є актуальною проблемою. Сім’я – це фундамент виховання. Розвиток та формування особистості з малечу відбувається саме в родині. Тому домашнє насильство негативно впливає на сім’ю. Ця проблема виникає саме через те, що кожна людина, з дитинства народжується з гріховної природою.
Взагалі будь-яке насильство є породженою через гріх у серці. Проте тільки Бог має силу змінити серце людини та дарувати йому любов до дітей, дружини, чоловіку – до всієї сім’ї.
Ісус Христос сказав, що «без Мене нічого чинити не можете ви» (Від Івана 15:5). Перемогти домашнє насильство здатна та людина, яка повірила в Ісуса Христа та покаялася в своїх гріхах; та людина, яка черпає силу любити в Бозі.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button