Православні новини

Всесвітня Рада Церков виступає за поширення правдивої інформації про війну в Україні

Голова Всесвітньої ради церков (ВРЦ) отець Іоан Саука та його заступник Одаїр Педрозо Матеус відвідали Україну. Всесвітня рада церков є міжнародною організацією, метою якої є сприяння єдності, справедливості та миру у світі. ЇЇ членами є 352 Церкви з понад 120 країн світу.

Джерело: risu

Як повідомляє Державна служба України з етнополітики та свободи совісті, йшлося про можливості сприяння Всесвітньою радою церков православному діалогу України та поширенню правдивої інформації про злочини російських окупантів в Україні. Гості ознайомилися з результатами моніторингу DESS щодо руйнувань, завданих окупантами будівлям релігійних громад України.

Вони наголосили на важливості представництва українських Церков у ВРЦ та їхній участі в майбутній 11-й Асамблеї ВРЦ, яка запланована на 31 серпня – 8 вересня 2022 року в Німеччині під гаслом «Любов Христа веде світ до примирення та єдності».

Як уже повідомляла РІСУ, Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко під час зустрічі наголосив, що Росія використовує культуру для трансляції пропаганди свого злочинного режиму, тому доцільно виключити або принаймні призупинити членство представників російської федерації в максимально широкому спектрі культурних програм і міжнародних об’єднань до їх повного виходу з території України. Це і спосіб перекрити канали дезінформації, і потужний сигнал про те, що весь цивілізований світ вимагає від Росії припинити неспровоковану агресію проти України.

Вони також відзначили гострі виклики, які постають перед Православною Церквою та сучасним богослов’ям в умовах, коли РПЦ не засуджує ганебну війну, а пропонує їй ідеологічну основу «русского мира» та ретранслює цинічні наративи дезінформації з Кремля. За словами Голови ДЕСС Олени Богдан, війна РФ проти України – це війна проти правди, свободи та людяності.

Голова ДЕСС також нагадала, що після вбивства десятків тисяч людей і руйнування переважної більшості будівель у Маріуполі, Кремль в офіційних ЗМІ оголосив про «звільнення Маріуполя». Зруйнуванням Міста Марії (Маріуполя) та інших локацій, вбивці з Кремля, очевидно, хотіли показати, що так буде з кожним нескореним містом України, що вибір українських міст і сіл – здатися, коли ворог наблизиться, або зіткнутися з загрозою бути повністю знищеними.

Російські танки розстріляли цивільні будівлі в Маріуполі. Серед них офіс благодійного фонду «Карітас» УГКЦ, де перебували люди під час фатального танкового залпу. Вражає витонченістю зла той факт, що такі вбивства та руйнування публічно називаються першими особами Росії «визволенням».

Водночас репресивний режим Кремля настільки контролює ситуацію всередині Російської Федерації, що релігійні громади Росії, духовна місія яких вимагає стояти на сторожі правди та захисту життя, не тільки не в змозі публічно засудити жахливі злочини, а навпаки – висловлюються на підтримку політики Путіна.

Зустріч з керівниками ВРЦ Голови ДЕСС Олени Богдан і фахівця ДЕСС з питань релігії Ігоря Мялковського відбулася за участі священників Православної Церкви України та Української Православної Церкви МП ‒ отця Ростислава Воробія (ПЦУ) та отця Василя Пріца (УПЦ МП).

Читайте також: 

Путін відправляє вцілілих маріупольців у віддалені куточки Росії, де нараховується приблизно 66 таборів для них

Також у діалозі було відзначено важливість якомога більшої кількості якісних зустрічей та співпраці духовенства ПЦУ та УПЦ МП, зокрема, таких як: зустріч священників УПЦ МП та ПЦУ в Софії Київській місяць тому – 5 липня.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button